BTC : 63727 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.369 ₺ LTC : 301.7 ₺ USDT : 6.891 ₺ XLM : 0.623 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. SEC Başkanı: “Bitcoin ETF hakkında yapılacak işler var”

SEC Başkanı: “Bitcoin ETF hakkında yapılacak işler var”

SEC Başkanı: “Bitcoin ETF hakkında yapılacak işler var”
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ETF hakkında konuşan SEC Başkanı Jay Clayton, komisyonun bu konuda yapacağı işler olduğunu söyledi. SEC’in nihai kararını açıklaması gereken süre de yaklaşıyor.


Bitcoin ETF hakkında SEC Başkanı ne dedi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, yakın bir zamanda CNBC’den Bob Pisani’ye düzenleyicilerin Bitcoin (BTC) borsalarının işlem fonları (ETF’ler) hakkındaki son yaklaşımını değerlendirdi.

Pisani’ye 9 Eylül’de konuşan SEC Başkanı, Bitcoin ETF ile ilgili düzenleyici kaygılarını gidermek için önemli adımlar atılmış olmasına rağmen, “hala yapılacak işler kaldığını” belirtti. Clayton, SEC’in Bitcoin ETF’leri ile ilgili üzerinde durduğu konuların ve cevap aradığı soruların da önemsiz olmadığını vurguladı.

SEC Başkanı Jay Clayton şöyle konuştu: “Büyük ölçüde düzenlenmemiş borsalarda işlem yaptıklarını göz önüne alırsak… bu fiyatların önemli ölçüde manipüle edilmediklerinden nasıl emin olabiliriz? Şu an gelişme sağlanıyor, ancak bu zor soruları bizim için cevaplandırmaları gerekiyor. Ancak o zaman bu ürünün uygun olduğu konusunda rahat olabiliriz.”

koinmedya_brave

Clayton daha önce de yaptığı açıklamada, komisyonun Bitcoin ETF’leri ABD’de yatırımcılar için bir araç olarak sunma konusunda çalıştığını belirtmişti. Ancak düzenlenmiş piyasalar için güvenlik konusunun bir ihtiyaç olduğunu da kaydetmişti.

SEC Başkanı, “Şu an bununla yakından ilgileniyoruz ancak bu konuda kendimizi rahat hissetmemiz gereken birkaç şey var. Birincisi muhafaza ihtiyacı. Muhafaza hizmetleri piyasamızda uzun süredir aranan bir gereklilik. Tabii bir şeyin var olduğunu söylemek için gerçekten var olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Daha fazla erteleme gelir mi?

SEC daha önce birkaç defa Bitcoin ETF’leri ertelemişti. Yakın bir zamanda da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Wilshire Phoenix’in ABD Bitcoin ve Hazine Yatırım Ortaklığı kararını 20 Eylül’e ertelendiği haberi basında çıkmıştı.

Bitwise’ın NYSE Arca’da listelenme ve VanEck listelenme kararlarının da 13 Ekim ve 18 Ekim’e kadar beklemesi gerekecek. SEC yakın zamanda her iki ETF ile ilgili kararları ertelemişti. Ancak şimdi yukarıda belirtilen tarihlerden önce son kararını açıklamak zorunda.

koinmedya_brave

Bitcoin ETF, piyasada uzun süredir beklenen bir karar. Ancak SEC uzun süredir erteleme kararı veriyor.

Kaynak