BTC : 80699 ₺ ETH : 1.755 ₺ XRP : 44.35 ₺ LTC : 7.629 ₺ USDT : 339 ₺ XLM : 0.2293 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. SEC 2020 kripto önceliklerini açıkladı

SEC 2020 kripto önceliklerini açıkladı

SEC 2020 kripto önceliklerini açıkladı
0

ABD’de menkul kıymetler endüstrisinin düzenlenmesinden sorumlu olan SEC, 2020 kripto önceliklerini açıkladı. Buna göre dijital varlıklar alanına daha fazla önem vereceğini bildiriyor.


SEC 2020 kripto önceliklerini açıkladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Uygunluk Denetimleri ve İncelemeleri Ofisi (OCIE), bu yıl için belirlediği önceliklerini açıkladı. Buna dijital varlıkların gözetim ihtiyaçları ile ilgili görüşleri de ekledi.

SEC’in OCIE biriminin yayımladığı yeni belgede, yeni ortaya çıkan dijital varlıklar piyasasının bireysel yatırımcılar için nasıl riskler içerdiğine değiniyor. Özellikle de bireysel yatırımcıların geleneksel varlıklar ile kripto varlıklar arasındaki farkı pek anlayamadıklarına dikkat çekiyor.

Raporda şöyle deniliyor: “Bu risklerden dolayı, OCIE, bu alanda faaliyet gösteren SEC kayıtlı piyasa katılımcılarını belirlemeye ve incelemeye devam edecek. Bu incelemelerde şu hususlar değerlendirilecek: (1) yatırım uygunluğu, (2) portföy yönetimi ve ticaret uygulamaları, (3) müşteri fonlarının ve varlıklarının güvenliği, (4) fiyatlandırma ve değerleme, (5) uyum programlarının ve kontrollerinin etkinliği ve (6) çalışanların iş dışındaki faaliyetlerinin denetimi.”

koinmedya_brave

İlgili – SEC başkanı: Zamanımızın çoğunu Bitcoin ve blockchaine ayırıyoruz!

Söz konusu belgenin yeni sürümü, ajansın son yıllarda ortaya koyduğu şeyleri temel alıyor ve bunların üzerine inşa edilmiş.

OCIE ilk defa kripto paraları 2018 yılındaki değerlendirme ve inceleme önceliklerine eklemişti. Burada genel olarak hizmet sağlayıcıların müşteri varlıklarını nasıl koruduğu ve ürünleriyle ilgili riskleri doğru bir şekilde açıklayıp açıklamadıklarının incelenmesi yönünde bir ihtiyaç olduğundan bahsetmişti.

2019 yılında ise OCIE, kripto odağını daraltarak daha açık bir hale getirmişti. 2019 yılındaki öncelikleri arasında portföy katılımcıları, ticaret uygulamaları, müşteri fonlarının güvenliği, fiyatlandırma, uyumluluk ve iç kontroller açısından piyasa katılımcılarını izleme konuları yer almıştı. Bu yıl, ajans, “çalışanların iş dışındaki faaliyetlerinin denetimi” ile ilgili bir değerlendirme hedefi eklerken 2019 hedeflerini de yineledi.

İlgili – Telegram 1.7 milyar doların hesabını vermeyi reddediyor

Belgede ayrıca OCIE’nin kuruluşların (transfer yapan) kayıt tutma ve fon ile menkul kıymetlerin korunmasındaki rolünü incelemeye devam etme niyeti de belirtiliyor. Belgenin ana odak alanları, blockchain teknolojisini geliştiren ve dijital varlık hizmetleri sunan söz konusu kuruluşlar içeriyor.

Kaynak

Etiketler:
Total
0