BTC : 60292 ₺ ETH : 1375 ₺ XRP : 1.326 ₺ LTC : 290 ₺ USDT : 6.821 ₺ XLM : 0.443 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin SBI Ripple ağına 4 Japon bankası daha katıldı

SBI Ripple ağına 4 Japon bankası daha katıldı

SBI Ripple ağına 4 Japon bankası daha katıldı
0
huobi_koinmedya

SBI Ripple ağına yeni ortaklar dahil oldu! Japonya merkezli SBI Holdings, Ripple destekli ödeme uygulaması MoneyTap’a 4 Japon bankasının daha katıldığını açıkladı.


SBI Ripple ağına 4 yeni banka daha katıldı!

Japonya merkezli SBI Holdings, Awa ve Kita-Nippon da dahil olmak üzere dört bankanın daha Ripple destekli ödeme uygulaması MoneyTap’a katıldığını açıkladı. Böylece, SBI Ripple ağına katılan ve projenin ortağı olarak hareket eden finansal kurum sayısı 29’a yükselmiş oldu.

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de, 60’tan fazla bankanın dahil olduğu Japon bankalar birliği tarafından gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirmek için piyasaya sürüldü.

Akıllı telefon uygulaması olan MoneyTap, kullanıcılarına Ripple ağı üzerinden para transferi ve ödeme hizmeti sunuyor. Aynı zamanda uygulama, Ripple’nin xCurrent çözümünü kullanarak bankadan bankaya gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirilmesini sağlıyor.

koinmedya_brave

Fakat MoneyTap, Ripple’nin yerel kriptosunu kullanmıyor. SBI Ripple ağına ait olan bu girişim, XRP’yi kullanmadığı halde geçtiğimiz günlerde SBI Holdings’in bir yan kuruluşu, ortakların, kar paylarını üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP üzerinden almaya başlayacağını açıkladı.

Ayrıca Japon finans devi SBI Group’a ait bir risk sermayesi kolu da Ripple’nin yerel tokeninin en önemli varlıklardan biri olacağını ifade etti.  

SBI ve Ripple arasında bu ortaklığın çok daha ötesinde gizli bir hissedarlık söz konusu olabileceği konuşuluyor. Çünkü geçtiğimiz yıl hayata geçirilen SBI Ripple Asia olarak adlandırılan bu girişiminin ardından SBI, her fırsatta Ripple ve teknolojisine övgüler düzüyor.

Dahası geçtiğimiz günlerde şirket, Ripple teknolojisi ile tanışmaları amacıyla, ortaklarına XRP dağıtma kararı aldığını açıkladı.

koinmedya_brave

SBI Ripple ağına ait bu xCurrent destekli platform, ülkedeki yurtiçi ödeme kısıtlamalarına mükemmel bir çözüm olarak görülüyordu. Fakat beklenmedik olumsuzluklar da yaşanmadı değil. Örneğin; Resona, MoneyTap ile ortaklığını Nisan ayında sonlandırdı ve neden böyle bir girişimde bulunduğunu ise açıklamadı.

Peki XRP, tüm bu pozitif gelişmelere rağmen neden düşüyor?

XRP fiyatı, son zamanlarda 0.256$’ı kırıp, bir arpa boyu yol alamıyor. Peki XRP, 2019’da çok büyük duyurulara ve ortaklıklara rağmen neden yükselemiyor?

Çünkü, Ripple Labs, hala XRP’nin toplam arzının neredeyse yarısını elinde tutuyor. Şirket, bunun çoğunu emanet hesaplarda kilitli tutuyor ve sık sık devasa miktarlarda XRP satışları gerçekleştiriyor.

Bu yüzden de Ripple SBI ağına dahil olan ortaklar, MoneyGram ve Santander gibi finans ve teknoloji devleriyle yapılan anlaşmaların hiçbiri XRP fiyatını etkilemiyor.

Dahası XRP fiyatı 0.256$ civarında seyrederken, iddialara göre Ripple, 1 milyar dolarlık token satmaya hazırlanıyor. Twitter’da dev kripto para transferlerini yakından takip eden bir hesap olan Whale Alert’e göre, Ripple, emanet cüzdanından 1 milyar dolarlık XRP’nin kilidini açtı.

XRP yatırımcılarını sinirlendiren bu girişimin ardından, şirketin token satışlarıyla ilgili tartışmalar yeniden alevlendi.

Ripple ve XRP hakkında daha fazlası içinm tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: