BTC : 65757 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 319.7 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5449 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Altcoin Haberleri SBI CEO’su: Birçok büyük banka uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacak

SBI CEO’su: Birçok büyük banka uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacak

SBI CEO’su: Birçok büyük banka uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacak
0
huobi_koinmedya

Ripple’ın doğuda ki en büyük ortaklığı, altında birçok büyük banka barındıran Japonya’nın banka konsorsiyumu SBI’dan  geliyor. SBI CEO’su Yoshitaka Kitao, Boss’un aylık sayısında yaptığı röportajda, büyük bankaların uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacaklarını söyledi.

Bankalar uluslararası ödeme için Ripple’ı kullanacak

Bir Twitter kullanıcısı ve XRP meraklısı @ Dillon, Boss’un aylık sayısı ile ilgili bir tweet attı:

“SBI CEO’su @oshitaka_kitao, 20 büyük bankanın 2019’da XRP’yi kullanacağını düşünüyor! Ve diğer başka külçeler. BOSS aylık sayısından 2 Şubat 2019’dan çevrildi. ”

ödemelerin geleceği ile ilgili 24 sayfalık aylık bir konu olan Boss’un görüşmesine göre, Yoshitaka Kitao, XRP’yi ödeme sistemine entegre etmenin yeni yollarını aradığını ve 2025 Osaka Expo’dan önce XRP’yi toplu olarak uygulamak istediğini söyledi.

koinmedya_brave

Bay Kitao, Bitcoin ile ödeme yapmanın zor olduğunu ve XRP’nin alternatif olacağına inandığını belirtti. Vakti geldiğinde XRP için sahneyi hazır hale getirmek istediğini söyledi.

Kitao:

“2019, dünyadaki büyük bankaların yaklaşık 20’sinin uluslararası para işlemleri için XRP’yi uygulamaya başlayacağı yıl olduğunu düşünüyorum.”

Bakınız: Kuveyt Ulusal Bankası Ripple ağını kullanarak ilk işlemlerini gerçekleştirdi

Japonya XRP kullanmayı kafaya koymuş durumda

Kitao, Japonya’nın zaten Dağıtılmış Ledger Teknolojisini [DLT] kullanan, ancak XRP’yi kullanmayan “Money Tap” adında bir para transferi uygulamasının olduğunu söyledi. Ancak Japonya R3’ün varlıkların transferinde kullanılan “Corda” aracılığıyla XRP kullanmayı kafasına koymuş durumda.

koinmedya_brave

Bakınız: SWIFT Ripple yerine neden R3’ü tercih etti? Bu ne anlama geliyor?

Son R3 ve SBI Holdings ortaklığıyla, Bay Kitao’nun XRP’nin finansal sistemde toplu uygulanması hayali gerçeğe yakın.

Yoshitaka Kitao şunları söyledi:

“Japonya’da, Ripple ile yaptığımız gibi, R3 ve SBI ile bir ortak girişim oluşturmak istiyoruz. Konsorsiyumu mümkün olan en kısa sürede başlatın ve birçok insanın sistemi paralel olarak öğrenebileceği konferanslar düzenleyerek sistemi geliştirin. Bu şekilde, dünyanın her yerinden ziyaretçiler Japonya’ya gelir ve paralarını ABD dolarından Japon Yeni’ne aktarmadan XRP kullanarak, faturalarını ödeyebilirler.”

Bakınız: Dün Ripple (XRP) fiyatını IMF başkanı mı yükseltti?

Yoshitaka Kitao, bu ortaklık yapılır yapılmaz bu sistemi dünyaya yaymaya odaklanacaklarını ve bunu başarmanın onun hayali olduğunu söyledi. Kitao dedi ki:

“Ripple para transferi konusunda güçlü bir özelliğe sahip, bu nedenle uluslararası para transferi için Ripple’ı kullanarak avantaj sağlayabiliriz ve işlemin geri kalanı R3’ün Corda’sı kullanılarak yapılacak… Mevcut stratejimiz, dünya çapındaki işleri genişletmek ve Osaka EXPO 2025’den önce sistemi tamamlamak.”

Kaynak

Etiketler: