BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Satoshi Nakamoto’yum diyordu, hırsız çıktı!

Satoshi Nakamoto’yum diyordu, hırsız çıktı!

Satoshi Nakamoto’yum diyordu, hırsız çıktı!
0

Satoshi Nakamoto’yum diyordu, hırsız çıktı! Craig Wright’in savunma ekibi, Wright’ın Mt. Gox hack olayı ile bağlantılı olan bir Bitcoin adresini kontrol ettiğini kabul etti. Çalınan fonlar Wright’ın bana aittir dediği Bitcoin cüzdanında olabilir.


Satoshi Nakamoto olduğunu savunan Craig Wright hack olayına karıştı mı?

Gizlilik odaklı coin Monero’nun öncü geliştiricilerinden Riccardo Spagni (Fluffy Pony olarak da bilinir), Craig Wright’in Mt. Gox hack olayına karışmış olabileceği ile ilgili bir bilgiyi Twitter üzerinden paylaştı. Hack olayına karışmış bir Bitcoin cüzdanı ile Wright arasında bir bağlantı var.

Spagni, 12 Haziran’da yazdığı tweette şu ifadelere yer verdi: “Şunu açıklığa kavuşturalım. Craig Wright az önce açık bir şekilde (avukatları aracılığıyla) Mtgox’tan 80 bin BTC çalan kişi olduğunu kabul etti.” Tweetine ayrıca mahkeme belgesini de ekledi.

İlgili – Craig Wright 165.000 dolar para cezasına çarptırıldı

koinmedya_brave

Fluffy Pony’nin Craig Wright iddiası

Spagni, tweetinde şöyle devam ediyor: “Aşağıdaki ekran görüntüleri, mahkeme belgelerinden alınma ve Mt Gox’tan çalınan fonların “1Feex” adresine gönderildiğini gösteriyor. Calvin Ayre, buna ne dersiniz?”

Satoshi Nakamoto'yum diyordu, hırsız çıktı! Craig Wright’in savunma ekibi, Wright’ın Mt. Gox hack olayı ile bağlantılı olan bir Bitcoin adresini kontrol ettiğini kabul etti.

Tulip Trust adresleri arasında yer alan Gox adresi

Devam eden yasal süreç dışında, Wright ayrıca Tulip Trust’ın bir kısmına sahip olduğunu da iddia ediyor. Tulip Trust, çeşitli Bitcoin cüzdan adreslerinden oluşuyor ve yaklaşık olarak burada 1.1 milyon Bitcoin var. Wright da Bitcoin’in yeni çıktığı günlerde iş ortağı Dave Kleiman ile bu BTC’leri kazıdığını iddia ediyor.

İlgili – Bir türlü bulunamayan fenomen Satoshi Nakamoto kimdir?

Kleiman 2013 yılında ölmüştü. Haberlere göre, ortağının ölümünden sonra Wright tek başına buradaki fonları hareket ettiremiyor.

Spagni ise Tulip Trust cüzdan adreslerinden birinde 2014 yılında Mt. Gox hack saldırısı sonucu çalınan fonlar olduğunu iddia ediyor.

Kaynak