BTC : 82937 ₺ ETH : 2820 ₺ XRP : 1.877 ₺ LTC : 359.2 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.5815 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?

Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?

Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?
0

Ethereumm tekrardan 400 doların üstünde. Şartlar 20 Temmuz’u andırıyor. Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?


Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?

Ethereum tekrardan 400 doların üstüne çıktı ve yazının kaleme alındığı saatte 421 dolardan işlem görüyor. Bilindiği üzere DeFi platformlarının büyük çoğunluğu Ethereum blockchain’inde işlem görüyor. DeFi platformları ise dolu dizgin yoluna devam ediyor. DeFi platformlarında tutulan parasal fonlar 8 milyar dolara ulaşmak üzere. DeFi’lerde kilitli tutulan Ethereum miktarı ise 5 milyonu geçti.

İlgili: DeFi coinleri 2x yaparken Bitcoin yerinde sayıyor

DeFi platformlarından başka Ethereum fiyatlarını olumlu yönde etkileyebilecek diğer gelişmeler de dikkat çekiyor. Örneğin Ethereum vadeli işlemleri eski canlılığı devam ettiriyor.

koinmedya_brave

Skew raporuna göre Ethereum vadeli işlemleri Ağustos ayının ortasında rekor kırdı. Ethereum fiyatlarında yaşanan kısmi düzeltmeden dolayı vadeli işlemlerde de kısmi bir düşüş trendi yaşadı. Ancak Ethereum vadeli işlemleri tekrardan artış trendine girdi. Aşağıdaki grafikte Ethereum vadeli işlemler piyasası işlem hacmindeki değişimi görüyoruz.

Yeni Ethereum rallisi Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?

Etherem option işlemlerinin farklı fiyatlara göre dağılımına baktığımızda 380 dolar ve altında yoğunlaşma görüyoruz. 380 doların altında 535K’lık Ethereum option işlemlerinin yığıldığı gözleniyor. 425 dolar ve üstü fiyatlarda ise 243K kadar Ethereum option işlemi yoğunlaşıyor.

Yeni Ethereum rallisi Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?Ancak bu option işlemlerinin satış (put) opsiyonu mu yoksa alış (call) opsiyonu mu göremiyoruz. Skew tarafından hazırlanan aşağıdaki grafik bu konuda bir fikir veriyor.  Put/Call (Satış/Alış) oranları 1’in altında. Bu durum Call option’ların Put option’lardan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Yeni Ethereum rallisi Şartlar uygun: Yeni Ethereum rallisi mi geliyor?Yukarıdaki grafik ve piyasanın genel durumu Ethereum için bullish yorumu yapmamıza neden oluyor.

Kaynak