BTC : 65770 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 318.7 ₺ USDT : 6.77 ₺ XLM : 0.5451 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi

Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi

Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi
0
huobi_koinmedya

Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı sonunda doğrulandı. Güney Koreli bilişim devi Samsung merakla beklenen Samsung Galaxy S10 lansmanını gerçekleştirdi.


Samsung Galaxy S10 Kripto Cüzdanı Onaylandı

20 Şubat Çarşamba gecesi merakla beklenen Samsung Galaxy S10 sonunda tanıtıldı. Teknoloji meraklılarının yanı sıra Bitcoin severlerin de yoğun ilgisine mazhar olan programın sonlarına doğru kripto cüzdanı da tanıtıldı.

Samsung sonunda telefon ile birlikte gelen Samsung Knox özelliğini onayladı. Samsung Knox blockchain uygulamaları için özel anahtarı depolama servisi olarak görev yapıyor. Gelişticiler ayrıca bu özelliği yazılım üzerinden fiziksel kağıt cüzdanı basımında da kullanabilecekler. Diyebiliriz ki artık Samsung Galaxy S10 satın alan herkes aynı zamanda bir Bitcoin cüzdanı da edinmiş olacak.

koinmedya_brave

Galaxy S10 kripto cüzdanı Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi

Daha öncesinden yaptığımız haberlerde Samsung Galaxy S10’un kripto cüzdanı desteklediğine dair sızdırılan görselleri sizlerle paylaşmıştık. Tıklayın

Samsung Galaxy S10, PUF teknolojisini destekleyen Exynos 9820 chipsetiyle birlikte geliyor. Bilim teknolojileri uzmanı Han Ho-hyeon’a göre bu işlemci yerel bir kripto para cüzdanı için son derece ideal.

“Samsung geçen sene Exynos çiplerine PUF teknolojisini gömdü. Eğer Samsung Galaxy S10 gerçekten kripto cüzdan ile gelecekse Samsung’un desteklediği PUF teknolojisi güvenliği üst seviyeye çıkaracaktır.”

Şunu da belirtmek gerekir ki Exynos’un kullacağı PUF teknolojisi normal akıllı telefonlarda kullanılan üçüncü parti kripto cüzdanlara nazaran çok daha güvenli bir koruma sağlayacaktır.

koinmedya_brave

Samsung Kripto Cüzdanı Sektörde Oyunun Kurallarını Yeniden Yazabilir

Samsung sektörde kripto cüzdan eklentileri ile ilgilenen ilk firma değil. Daha öncesinde HTC Exodus 1 modeli ile arz-ı endam etmişti. Kripto girişim firması Sirin Labs Finney’i inşa edebilmek için ICO fonlaması yöntemini bile kullanmıştı.

Galaxy S10 kripto cüzdanı Doğrulandı: Samsung Galaxy S10 kripto cüzdanı ile geldi

Lakin Samsung amiral gemisi modeli olarak lanse ettiği ürününe Bitcoin cüzdanı özelliği eklemeyi akıl eden ilk büyük firma oldu. Son dönemlerde dış kulvardan Huawei’nin başarılı ataklarını izlesek de en baştan beri akıllı telefon pazarına hükmeden iki marka olduğunu görüyoruz. Bunlardan biri Samsung diğeri ise Apple. İşte bu başat iki firmadan biri yapılabilecek en güzel hamlelerden birini yapmış durumda. Kripto para sektörüne bundan daha anlamlı bir destek verilemezdi.

Kaynak

Etiketler: