BTC : 79157 ₺ ETH : 1.733 ₺ XRP : 43.22 ₺ LTC : 7.714 ₺ USDT : 325.3 ₺ XLM : 0.2237 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Samsung coin iddiası gerçek mi?

Samsung coin iddiası gerçek mi?

Samsung coin iddiası gerçek mi?
0

Güney Kore patent enstitüsüne yapılan bir başvuru kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Başvuru Samsung Coin söylentilerinin çıkmasına neden oldu.


Samsung coin iddiası

Samsung’un son zamanlarda kripto paralarla uyumlu ve blockchain tabanlı cep telefonlarını piyasaya sürmesi ilgi ile karşılanıyor (Lütfen Bkz: Samsung, Ethereum blockchain geliştirme kitinin beta sürümünü piyasaya sürdü).

Samsung’un kripto para piyasalarına ilgisi, Samsung’un kripto para piyasalarına girerek kendi kripto parasını çıkaracak söylentilerinin çıkmasına yol açtı. Bu söylentilerin daha da alevlenmesine Güney Kore patent enstitüsüne yapılan “Samsung Coin” isimli bir başvuru neden oldu. İlgili patent başvurusunda bulunan kişinin adı Kim Nam-Jin.

Güney Kore merkezli teknoloji devi, hakkında çıkan bu söylentileri yalanladı. Kim-Nam Jim’in Samsung’la bir ilişkisinin olmadığı ifade edildi. Ancak kripto paralarla ve blockchain’le uyumlu araştırmalarına devam edeceklerini belirtti. Samsung son zamanlarda özellikle Ethereum’la ortak önemli projeler geliştirmektedir.

koinmedya_brave

CoinDesk’e yapılan açıklamada Samsung’un bu şekilde çalışmadığı söylendi. Kim-Nam Jim hakkında ise ticari marka ismini kullandığından dolayı hukuki bir işlem başlatılabileceği belirtildi.

Samsung katlanabilir telefon projesinde beklenen başarıyı elde edemedi. Samsung S10 ve birçok telefonunda kripto para cüzdanı özelliği taşıyan uygulamalar barındırıyor. Samsung Ağustos ayında Galaxy Note 10 isimli cep telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

ABD 19 milyon dolarlık Bitcoin’e el koydu

Coinbase en popüler kripto para listesini yayınladı

Şimdiki Bitcoin hareketi 2017’deki Bitcoin boğa koşusu hatırlatıyor

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

Etiketler:
Total
0