BTC : 65913 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 320.4 ₺ USDT : 6.762 ₺ XLM : 0.546 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Samsung blockchain akıllı telefonlar sektörüne mi giriyor?

Samsung blockchain akıllı telefonlar sektörüne mi giriyor?

Samsung blockchain akıllı telefonlar sektörüne mi giriyor?
0
huobi_koinmedya

Samsung blockchain akıllı telefonlar piyasasına giriyor. Bu konuyla alakalı Avrupa Patent Ofisine üç adet başvuruda bulundu. Exodus 1 ve Finney’den sonra belki de Galaxy S10 veya ileri sürümler blockchain ve kripto paralarla uyumlu olacak.

Samsung blockchain akıllı telefonlar sektörüne geç mi kaldı?

Samsung akıllı telefonlar için üç adet blockchain ile alakalı patent başvurunda bulundu. Samsung’un üç adet Avrupa patent başvurusuna dayanarak, başvurunun akıllı telefonlarda kripto para saklama hizmeti sunacağını anlıyoruz. Yani Samsung’da “blockchain akıllı telefonlar” piyasasına girmeye hazırlanıyor. HTC’nin Exodus 1’i ve Sirin Lab’in  Finney’i bu piyasaya ilk giren akıllı telefonlardır.

Galaxy Club’dan aldığımız bilgilere göre bu patent başvuruları: Blockchain KeyStore, Blockchain key  box ve Blockchain Core. Bu patent başvurularının başlığı da zaten paten başvurusunun ne ile alakalı olduğunu gösteriyor.

Kripto paraların ayı trendinden çıkmasına yardımcı olabilir mi?

Bu tür haberlerin zamanlaması da kripto piyasalar için önemlidir. 2018 yılında kripto piyasalarda yaşan krize rağmen Samsung ve HTC gibi büyük firmaların bu tür yatırımları, kripto piyasalara güvenin göstergesidir. Zira, Samsung ve HTC gerçekleştirdikleri yatırımlarla kripto paralara ve blockchain teknolojilerine inandıklarını belirtmiş oluyorlar.

koinmedya_brave

Galaxy Club’da isimsiz paylaşılan bir habere göre de Samsung, kripto para ve blockchain ile iniltili sadece bir telefonla ilgilenmiyorlar. Blockchain teknolojisi ile uyumlu Samsung marka birçok telefon geliyor.

Temmuz ayında, Samsung’la da iş yapan IT uzmanı Joel Snyder’in CCN’e verdiği demeçte, akıllı telefonlarla uyumlu kripto cüzdanlar üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Bu cüzdanların laptop’lardaki cüzdanlardan daha güvenlikli olacağından bahsetmişti. Geliştirdikleri TEE (Trusted Execution Environment) teknolojisi ile kripto cüzdanlarını telefonların hafızalarından bağımsız hale getirdiklerini söyledi.  Böylece hackerların bilgi çalmaları imkansız hale geliyor.

Samsung’un kripto paralarla uyumlu akıllı telefonlar üretmesi, akıllı telefonların satışını arttıracağa benziyor. Samsung’un patent başvurusundan da cep telefonları için blockchain uyumlu çözümler üretme gayretinde olduğunu anlıyoruz. Galaxy S10 için bahsedilen bu servislerin ise kullanılıp kullanılmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Eylül ayında ise CCN, Samsung’un Kanada’lı bir bitcoin madencilik şirketiyle anlaşma imzalamış olduğunu duyurdu.

koinmedya_brave

Kaynak

Tavsiye Edilen Yazılar

Ayı piyasası çılgını Factom (FTC) ne durumda?

Bitcoin’in çevresel etkileri iddia ettikleri kadar korkunç mu?