BTC : 82946 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.2 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.5837 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Paranız güvende mi? Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi

Paranız güvende mi? Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi

Paranız güvende mi? Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi
0

Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi. Güvenlik araştırmacıları, kullanıcıların kripto paralarını çalmaya çalışan 22 Google Chrome internet tarayıcısı uzantısı daha ortaya çıkardı.


Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi

Güvenlik uzmanları, kullanıcıların kripto paralarını çalmak için oluşturulan 22 Google Chome web tarayıcı uzantısı daha buldu.

Kripto para haber sitesi Naked Security, kripto para konusunda uzman güvenlik araştırmacısı Harry Denley’in 22 adet kötü amaçlı Google Chrome uzantıları daha bulduğunu bildirdi. Bu uzantıların, Ledger, KeepKey, MetaMask ve Jaxx gibi iyi bilinen kripto firmaların adı kullanılarak ve onlara benzetilerek hazırlandığı ortaya çıktı. Yani bunlar birer sahte Bitcoin wallet ya da kripto para cüzdanları. Bu kötü amaçlı uzantılar, kullanıcıların bilgilerini elde etmeye çalışıyor. Bunun üzerinden de onların cüzdanlarına erişim sağlayarak kripto paralarını çalıyor.

Bu uzantıların çoğu şimdiye kadar yayından kaldırıldı. Habere göre, bu uzantıların çoğu, Denley bunları bildikten 24 saat içinde kaldırıldı.

koinmedya_brave

İlgili – dForce hackerı çaldığı kripto paraları neden iade etti?

Google Chrome uzantıları sık sık dolandırıcılıkta kullanılıyor

Sahte Bitcoin wallet furyasına 22 tane daha eklendi. Güvenlik araştırmacıları, kullanıcıların kripto paralarını çalmaya çalışan 22 Google Chrome internet tarayıcısı uzantısı daha ortaya çıkardı.

Öyle görünüyor ki kripto para çalmak isteyen siber suçluların odaklandıkları yerlerden biri de Google Chrome’un uzantı mağazası. Nisan’da Google yöneticileri Chrome uzantı yayınlama konusundaki kuralları değiştirmişti. Amaçları, uzantılar üzerinden yapılan dolandırıcılıkları engellemek ve kötü amaçlı kodların yayılmasını durdurmaktı.

Google, Nisan ayında kötü amaçlı faaliyetleri tespit edilen 49 dolandırıcı Chrome web browser uzantısını daha kaldırmıştı. Mart ayı başlarında, önde gelen kripto para donanım-cüzdan üreticisi Ledger, Chorome uzantı mağazasındaki kimlik avı uzantıları hakkında kullanıcıları uyarmıştı.

İlgili – Bitcoin hacker, milyonlarca kullacının kişisel verilerini Bitcoin karşılığında satmaya çalıştı

Ancak bütün bunlara rağmen öyle görünüyor ki Google, platformunu kullanan dolandırıcılara karşı daha etkili ve geniş çaplı önlemler almalı. Dolandırıcılar Google Ads üzerinden de kripto para borsalarını taklit ederek kurbanlarını tuzaklarını düşürüyorlar.

Kaynak

Etiketler: