1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Sadece bir ayda NFT sektörünün %80’ini ele geçiren yeni kripto proje

Sadece bir ayda NFT sektörünün %80’ini ele geçiren yeni kripto proje

Sadece bir ayda NFT sektörünün %80’ini ele geçiren yeni kripto proje
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasaya yeni çıkan bir kripto para projesi, bir aydan da kısa bir sürede NFT ödünç piyasasının yüzde 80’ini ele geçirdi. Bu kripto protokol ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Sadece bir ayda NFT sektörünün %80’ini ele geçiren yeni kripto proje

Blockchain analiz platformu DappRadar’ın sağladığı verilere göre, bu ayın başında piyasaya çıkan bir kripto ödünç protokolü, non-fungible token (NFT) ödünç piyasanın önemli bir kısmını hakimiyeti altına aldı.

Ethereum (ETH) tabanlı bir NFT pazar yeri olan Blur (BLUR), 1 Mayıs’ta Blend’i çıkarmıştı. Blend, non-fungible token ödünç protokolü.

Blend, koleksiyon yapanların satın almak yerine teminat olarak token yatırarak NFT’leri ödünç almalarına olanak tanıyor.

İlgili – Balinaların akın ettiği Ethereum tabanlı altcoin

Piyasaya çıkalı dört hafta oldu. Ancak buna rağmen DappRadar verilerine göre tüm NFT ödünç protokollerinin ödünç hacminin yüzde 82’si Blend’in elinde.

Sadece bir ayda NFT sektörünün %80’ini ele geçiren yeni kripto proje

Kaynak: DappRadar

Projenin toplam ödünç hacmi ilk gün 4.200 ETH (7,6 milyon dolar) olmuştu. Geçen süre zarfında birkaç hafta içinde 169.900 ETH’ye (308 milyon dolar) yükseldi. Bu da yüzde 3.945’lik bir değer artışı demek.

Şu an Blend’de toplam kilitli varlıkların (TVL) değeri ise 25,97 milyon doları gösteriyor. 2 Mayıs günü olan 6,68 milyon dolardan dikkat çeken oranda bir yükseliş var.

İlgili – Ekonomi çökecek diyen ünlü girişimci, sigortalanmak için bu kripto ve varlığa işaret ediyor

Bir blockchainde TVL değeri, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağda kilitlenen teminat tutarının varlıkların mevcut değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

DeFi Lllama, Blur’un ise NFT pazar yerinin yüzde 55’ine sahip olduğunu ve lider konumunda bulunduğunu bildiriyor. İkinci sırada olan ve rakip projesi ise OpenSea ve NFT piyasasının yüzde 19,55’ine sahip.

Kaynak

Etiketler: