BTC : 82920 ₺ ETH : 2821 ₺ XRP : 1.87 ₺ LTC : 357.7 ₺ USDT : 7.647 ₺ XLM : 0.5832 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple’ın yükselişi boğa tuzağı olabilir mi?

Ripple’ın yükselişi boğa tuzağı olabilir mi?

Ripple’ın yükselişi boğa tuzağı olabilir mi?
0

Ripple’ın yükselişi boğa tuzağı olabilir mi? Geçtiğimiz birkaç günde, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto paralar gibi XRP de boğa bir fiyat hareketliği yaşadı. Piyasa değerine göre üçüncü sırada yer alan kripto para, Aralık 2019’da 0.18 dolar ile dip yapmıştı. O zamandan bu yana ise yükselişler gördü ve boğalar ancak 0.225 dolar zirvede durdu.


XRP’nin yüzde 10 yükselişi boğa tuzağı mı? – Ne kadar düşebilir?

Söz konusu zirveden sonra XRP 0.215 dolara kadar geri dönüş yaptı. Bitcoin’de de düşüş yaşanırken, boğalar XRP fiyatındaki yükseliş momentumunu devam ettiremedi. Ripple’on coini haftalık zirvesinden yüzde 3.5 düştü.

Her ne kadar BTC yükselmeye hazır olduğuna yönelik işaretler verse de, kripto para analistleri XRP’nin de Bitcoin ve piyasanın geri kalanı ile yükseleceği konusunda şüpheleri var.

Kripto para traderi Joe Saz, yakın zamanda BlockTV’ye açıklamalar yaptı. Saz ilk önce BTC’deki potansiyel boğa perspektifi ile ilgili konuştu. Ayrıca konu herkesi şaşkına çeviren BSV ve BCH’deki yükselişe geldi. Son olarak ise trader XRP konusuna değindi.

koinmedya_brave

İlgili – Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi?

Daha önce XRP ile ilgili benzer değerlendirmeler yapılmıştı. Saz da XRP’nin şu an boğa tuzağı grafik formasyonunda olduğu yönündeki görüşlere katıldığını söyledi. Ona göre 0.225 dolara yükseliş mükemmel bir boğa tuzağıydı ve hızlı bir şekilde de ret aldı.

Saz ayrıca XRP’nin 0.225 dolar yerel zirvesinden düşerek, günlük bazdaki grafiğinde ters çekiç mumu oluşturduğunu söyledi. O kripto paranın mevcut fiyat seviyesi 0.215 dolardan yüzde 20 daha fazla düşerek 0.17 dolara kadar gerileyebileceğini düşünüyor.

İlgili – Ripple XRP yüzde 8’lik atakla 21 cente çıkmayı başardı

Peki, neden bu kadar boğa? Saz bunun gerekçelerini de açıkladı. Ona göre XRP göreceli olarak sorgulanabilir bir varlık. Bunun sebebi ise Ripple Labs’in merkezi bir yapıyı elinde bulundurması. Şirket istediği zaman piyasaya XRP dump yapabiliyor.

Ripple’ın XRP coini ile ilgili ayı olan sadece o değil. XRP’nin şu an yüzde 40 yüksek olduğunu düşünenler var. Bu görüşlere göre XRP yakında 0.13 dolar ve 0.15 dolara doğru dip yapacak.

Kaynak

Etiketler: