BTC : 60799 ₺ ETH : 1386 ₺ XRP : 1.329 ₺ LTC : 291.9 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4474 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings kripto madenciliğine giriyor

Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings kripto madenciliğine giriyor

Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings kripto madenciliğine giriyor
0
huobi_koinmedya

Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings kripto madenciliğinde büyük bir hamle yaptı. Tokyo merkezli finans devi, kripto madenciliğine SBI Mining Chip Co., Ltd. adını verdiği yeni şirketiyle gireceğini açıkladı. SBI kripto sektöründe nasıl bir yere sahip ve SBI’nin bu adımı ne anlama geliyor? 

Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings kripto sektöründe yeni bir adım daha attı

Japonya merkezli SBI Holdings şirketi, kripto madenciliği sektörüne yeni ve etkileyici bir adım daha attı. Tokyo merkezli SBI Holdings, kripto madenciliğine SBI Mining Chip Co., Ltd. adını verdiği yeni şirketiyle gireceğini açıkladı.

SBI Holdings Ripple’ın ticari partneri olarak daha önce kripto sektöründe yatırım yapmıştı. Ayrıca Ripple’ın blockchain temelli xRapid havale sistemine katılan şirket, ortaklarını xRapid’in (Ripple’ın yerel yokeni tarafından desteklenen banka havale uygulaması) yanı sıra XRP’yi de benimsemeye teşvik ediyor. (bknz: SBI CEO: 2025 yılına kadar tüm Japon bankalarının XRP kullanmasını istiyorum)

(bknz: SBI borsası ve Codius Ripple’ı (XRP) 10 dolara taşıyabilir mi?)

koinmedya_brave

SBI Holdings’e ait SBI  Mining Chip Co., Ltd. şirketi hangi alanda hizmet sunacak?

Ripple’ın ticari partneri SBI Holdings’in bu son girişimi, Japonya’da kripto madenciliği için çok büyük bir adım olabilir. Çünkü kripto madenciliği sektörüne daha önce yatırım yapmış olan SBI, artık madencilik işlemlerinde kullanılan ekipmanları doğrudan imal ediyor olacak.

Şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, SBI  Mining Chip Co., Ltd. “güvenilir ve sağlam bir kripto para birimi piyasası geliştirmek için verimli, güvenilir ve sürdürülebilir madencilik işlemlerini destekleyecek”.

Ayrıca şirket, modern yarı iletkenler ve diğer elektronik ekipmanlar alanında yüksek düzeyde uzmanlığa sahip bir uzman tarafından yönetilecek. Şirketin yöneticisi olan Adam Traidman’ın, aynı zamanda eski bir NASA çalışanı ve Silikon Vadisinin tanınmış yüzlerinden biri olduğu biliniyor.

Kaynak

koinmedya_brave

Ayrıca bknz:

Ripple ve Stellar fiyat grafiklerinde son görünüm

IBM World Wire Ripple’a doğrudan rakip oldu

Analiz: Bitcoin 3900 doların altına inerse tüm görüntü değişir

Etiketler: