BTC : 64798 ₺ ETH : 1681 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 309.6 ₺ USDT : 6.853 ₺ XLM : 0.5441 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple’ın başbelası mahkemelerden kötü haber

Ripple’ın başbelası mahkemelerden kötü haber

Ripple’ın başbelası mahkemelerden kötü haber
0
huobi_koinmedya

Ripple’ın başbelası şu an için mahkemeler. İki farklı davacı ile XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple arasında devam eden yasal savaş bir sonraki aşamasına giriyor.


Ripple’ın başbelası davaları

Bir federal mahkeme hakimi, Ripple aleyhinde açılan iki toplu davanın Federal düzeyde karar verilmeden önce birleştirileceğine hükmetti. İlk dava Bradley Sostack tarafından yönetiliyor ve tokenı satın alan ve fiyatlar düştükten sonra çok para kaybeden mağdur XRP yatırımcıları adına açıldı.

İkinci dava kısa bir süre önce, Ripple’ın XRP kripto para biriminin satışı ve pazarlamasıyla menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia eden Bitcoin Manipulation Abatement LLC olarak bilinen gizemli bir firma tarafından açıldı.

İlginizi çekebilir: Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

koinmedya_brave

Hakim, büyük ölçüde benzer olan bu iki davanın, aynı davalıyı içerdiği için yinelenen süreçlerden kaçınarak yargılama sürecini hızlandırmak üzere bir davada birleştirilmesini istedi.

California federal hakimi XRP menkul kıymet davalarını birleştiriyor

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’nden Yargıç Phyllis J. Hamilton’ın Ripple’ın şu anda karşı karşıya olduğu iki menkul kıymet davasının konsolide bir toplu dava olarak ilerleyeceğini açıklamasının ardından Perşembe günü ABD Federal Mahkemesinde erken bir yasal yenilgiye uğradı.

Hamilton, bu iki davanın “maddi olarak özdeş” olduğunu ve bu nedenle aynı davalıyı kapsadığı için birleştirilmesi gerektiğini belirtti.

koinmedya_brave

XRP için davalar kötü haber

XRP’nin menkul kıymet durumu ile ilgili uzun süredir davalar devam ediyor. Hatta iki yıl geçildi bile. Ripple, XRP yatırımları için kendilerine kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satıldığını iddia eden ve bu nedenle zarar ettiklerini söyleyen, zararlarının da karşılanmasını talep eden bazı yatırımcılar tarafından dava ediliyor.

Geçen yılın Aralık ayı başlarında Ripple davayı iptal için dava açtı ve davacının davayı yasal süreç içerisinde açmadığına vurgu yaptı.

İlginizi çekebilir: Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Başka bir deyişle, Ripple XRP satmaya başladıktan sonra üç yıldan fazla bir süre içinde dava açmamışlardı.

Ne yazık ki, Yargıç Hamilton davanın devam edeceğini açıkladıktan sonra bu yılın Şubat ayında davacı lehine karar verdi. Daha sonra davacıya, Mart ayında değiştirilmiş bir şikayette bulundukları California yasası uyarınca taleplerini yeniden doldurmaları için 28 günlük bir süre verdi.

Bununla birlikte, Ripple daha önce şirkete açılan karşı menkul kıymet davalarının “sadece XRP’nin para birimini ortadan kaldırmakla tehdit etmekle kalmayıp, aynı zamanda kurulu XRP piyasasını daha geniş bir şekilde yok etmekle tehdit edeceğini” itiraf etti.

Kaynak