BTC : 82483 ₺ ETH : 2910 ₺ XRP : 1.911 ₺ LTC : 368.1 ₺ USDT : 7.555 ₺ XLM : 0.607 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple’dan Jed McCaleb’e 100 milyon XRP gönderildi

Ripple’dan Jed McCaleb’e 100 milyon XRP gönderildi

Ripple’dan Jed McCaleb’e 100 milyon XRP gönderildi
0

Ripple’dan Jed McCaleb’e yüklü miktarda XRP gönderildi. Gönderilen miktarın 100 milyon adet XRP olduğu ve değerinin de 26 milyon dolar ettiği bildiriliyor.


Ripple’dan Jed McCaleb’e 26 milyon dolar değerinde XRP gönderildi

Ripple ve XRP ile ilgili son günlerde en çok günden olan iki konu var. Birincisi XRP fiyatının bir türlü düştüğü dip seviyeden kurtulamaması, ikincisi ise Ripple’ın elindeki kripto paraları sürekli piyasaya dump yapması. Aslında birçoklarına göre bu ikisi bir birine bağlı. Çünkü Ripple elindeki fondan yüklü miktarda XRP piyasaya sürdükçe XRP fiyatının da düştüğü iddia ediliyor.

Bu durumun nasıl oluştuğunu anlamak için ilk önce Ripple ve XRP’nin yapısını bilmek gerekiyor. XRP’nin diğer kripto paralarından bir farkı var. Diğer kriptolardan farklı olarak, kuruluş sırasında bütün tokenler basılarak Ripple Labs ile ortakları arasında pay edilmiş. Zaten bundan dolayı da XRP ile ilgili çok sık sık kripto para olmadığı, tahvil olduğu yönünde tartışmalar yaşanıyor.

Ripple da zaman zaman elindeki XRP’leri satma yoluna gidiyor. Şu an toplam XRP miktarının yüzde 60’a yakını hala Ripple’ın elinde. Bu konudaki ayrıntılar için şu haberimize bakabilirsiniz: Ripple’ın toplu XRP satımları fiyatı çökertiyor

koinmedya_brave

Bütün bunlardan dolayı Ripple’ın yaptığı yüklü XRP hareketleri dikkat çekiyor ve izleniyor. Tabii bu aralar bu yüklü hareketlerin de çok sık yaşandığını söylememiz gerekiyor.

Kripto para dünyasındaki yüklü miktarlardaki hareketleri, diğer ismiyle balinaları takip eden Twitter’deki Whale Alert (@whale_alert) hesabı, yeni bir XRP hareketini haber veriyor. Tweette şöyle deniliyor: “100,000,000 XRP (26,322,440 ABD Doları) Ripple’dan Jed McCaleb cüzdanına aktarıldı.”

https://twitter.com/whale_alert/status/1170401861217783808?s=20

Bu tweete verilen cevaplar arasında ise bir tweet dikkat çekiyor. “CRYPTO BITLORD” isimli kullanıcı şöyle yazdı: “Wow. Başka bir 26 milyon dolar. Jed bunu piyasaya boca edebilir. Bu durum artık kontrolden çıktı.”

Jed McCaleb kimdir?

Bu arada Jed McCaleb’in kim olduğunu merak ettiyseniz, Ripple’ın kurucusu olduğunu söyleyebiliriz. Kuruluş sırasındaki XRP paylaşımında Jed McCaleb’e 9 milyar XRP verilmişti. McCaleb, 2013 yılına kadar da Ripple’da baş teknoloji yöneticisi (CTO) olarak görev yapmıştı. Ayrıca Stellar’ın kurucularından biri.

Kaynak

Etiketler: