BTC : 83491 ₺ ETH : 2938 ₺ XRP : 1.932 ₺ LTC : 368.4 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.6059 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple’dan açıklama geldi: “2020 büyük atılım yılı olacak”

Ripple’dan açıklama geldi: “2020 büyük atılım yılı olacak”

Ripple’dan açıklama geldi: “2020 büyük atılım yılı olacak”
0

Ripple’dan açıklama yapıldı. Dünyanın en büyük kripto şirketlerinden olan Ripple, 2020’de XRP ile yapılan sınır ötesi ödeme ve para transferi işlemlerini genişleteceğini bildiriyor.


Ripple’dan açıklama geldi

Ripple, kripto alanındaki en popüler şirketlerden biri. Şirketten yapılan duyuruda, 2020 yılı boyunca XRP tabanlı sınır ötesi ödeme ağını genişletecekleri belirtiliyor. Buradaki amaç, hem şirketler hem de bireylere kripto para birimi olan XRP’yi kullanarak uluslararası para transferi yapma imkanı sağlamak.

Ripple son yayımladığı raporunda, şirket ile ilgili şeffaf olmayı istediklerini ve XRP piyasası ile ilgili şirketin görüşleri konusunda güncel paylaşımlar yapmayı düşündükleri belirtiliyor. Ripple ayrıca XRP sahipleri ile proaktif iletişime devam ederek varlık çevresinde bir güven çemberi oluşturmayı hedeflediğini de kaydediyor. Ayrıca şirketin sahip olduğu XRP varlıkları ile ilgili de güncel veriler paylaşılacak.

İlgili: Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

koinmedya_brave

Şu an XRP muhasebe defterinde (ledger) 150’den fazla bilinen doğrulayıcı var ve ağın tamamındaki işlemlere katılıyorlar. Bu da XRP defterine tarafsız kalmaya ve adil olmaya yardım ediyor. Orada hangi işlemlerin onaylanıp hangilerinin onaylanmayacağına karar veren tek bir kuruluş yok. Bu tüm ekosistem için çok önemli.

Ripple'dan açıklama yapıldı. Dünyanın en büyük kripto şirketlerinden olan Ripple, 2020’de XRP ile yapılan sınır ötesi ödeme ve para transferi işlemlerini genişleteceği bildiriyor.

Ripple’dan açıklama sonrası fiyata bir etkisi olur mu? XRP 1 yıllık grafiği Kaynak: TradingView

Ripple ayrıca XRP satışları konusunda daha muhafazakar bir yaklaşık benimseyeceklerini de açıklıyor. Piyasaya sattıkları XRP coin miktarında azaltma yapmaya karar verdikleri de belirtiliyor. 2019’un son çeyreğinde toplam XRP satışı 13.08 milyon dolarla sınırlı kalmıştı. Önceki çeyreğe göre yüzde 80’lik bir düşüş var.

İlgili haber: Ripple’ın XRP satışları yüzde 80 azaldı

Ripple’dan açıklama ayrıca piyasada genel bir kripto türevi artışı olduğuna da değiniliyor. Sonuçta ise 2020’de XRP türevlerini genişletme çalışmaları yaptıklarını da ifade ediyor. Gelecekte bu sektörün spot hacmini geçmesi bekleniyor. Şu an birkaç borsada XRP türevleri var. Bu borsalar arasında Binance, Huobi, OkeX, AAX ve FTX’i sıralayabiliriz.

Bu, piyasaların verimliliğini, likiditesini ve sağlamlığını artırmaya yardımcı olduğu da düşünülünce kripto paraların olgunlaşması yönünde atılan önemli bir adım.

XRP Liquidity, 2018 yılında başlatılan ve XRP piyasasının önemli bir parçası olan bir araç. Bu araç müşterilere sınır ötesi işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanı sağlıyor. 2019’un son çeyreğinde buradaki işlem sayısı yüzde 300 artış kaydetti.

Kaynak

Etiketler: