BTC : 67.29 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.5 ₺ LTC : 0.07143 ₺ USDT : 4.176 ₺ XLM : 16.27 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple’a güzel haber SBI Holding’den geldi

Ripple’a güzel haber SBI Holding’den geldi

Ripple’a güzel haber SBI Holding’den geldi
0

Ripple’a güzel haber SBI’den geldi: Ripple teknolojisi Japonya’da ATM’lere entegre ediliyor! SBI Holdings, Ripple destekli MoneyTap uygulamasının Japonya’da ATM’lere entegre edileceğini duyurdu.


Ripple’a güzel haber SBI’den geldi! -Ripple teknolojisi Japonya’da ATM’lere entegre edilecek!

SBI Holdings, Ripple tabanlı MoneyTap uygulamasının Japonya’da ATM’lere entegre edileceğini duyurdu. MoneyTap ile entegre olan ATM’ler, bankalardan bağımsız olacak ve müşteriler herhangi bir ATM’den para çekebilecek.

koinmedya_brave

SBI Holdings olarak bilinen, Ripple ortağı Japon finansal hizmetler şirketi grubu Strategic Business Innovator Group, Japon vatandaşlarının ATM’lere erişimini kolaylaştırmak için Ripple’ın ödeme teknolojisini kullanmayı planladığını açıkladı.

SBI, en son yıllık mali sonuç raporunda, Ripple teknolojisi ile desteklenen ödeme platformu MoneyTap’ı, ülke çapında çok sayıda banka tarafından işletilen ATM’lerle entegre etmek için çözümler aradığını bildirdi.

Bu adım, müşterilerin bağlı bulunduğu bankadan bağımsız olarak, herhangi bir ATM’de fonları ile ilgili işlemler gerçekleştirebilmelerini kolaylaştıracak. SBI ayrıca, bu projenin, işletme maliyetlerini azaltarak bankaların kar hanesine de katkı sağlayacağını kaydetti.

“Şu anda, her bankanın kendi uygulaması olan bir ATM’si var. Ancak ortak bir web uygulamasıyla aynı ATM, ortak çalışan çok bankalı ATM olarak kullanılabilir.”

SBI ayrıca, MoneyTap’ı SBI Ripple Asia tarafından yönetilen bir bankacılık konsorsiyumuna taşımak istiyor. Şu anda konsorsiyumun, Japonya’daki tüm banka mevduatlarının yaklaşık %80‘ine hizmet veren 61 bankası var.

SBI, Ripple çözümünü kullanmak için resmi onay bekliyor

Eylül 2019’da SBI Holdings başkanı Yoshitaka Kitao, Japon regülatörleri tarafından tamamen onaylanan bu uygulamanın, gelecekte XRP’yi de kullanacağını ileri sürmüştü.

Tabi yine de şirketin, dijital varlığı doğrudan uygulamaya entegre etme planını resmi olarak onaylatması gerekiyor.

Peki MoneyTap tam olarak nasıl bir uygulama?

MoneyTap 2019 yılının Ekim ayında piyasaya sürüldü. Kullanıcıların, yalnızca telefon numaralarını veya QR kodlarını kullanarak anında para göndermelerini ve almalarını sağlıyor. Uygulama şu anda hem iOS hem de Android’de kullanılabiliyor.

ripple'a güzel haber Ripple'a güzel haber SBI Holding’den geldi

Son yıllarda müşteri davranışlarının ve ödeme taleplerinde inanılmaz bir değişim yaşanıyor.

Sınır ötesi e-ticaret ve Japon şirketlerinin Asya ticaretini genişletilmesi ile döviz ihtiyacı artıyor. Sonuç olarak, SBI Ripple Asia, finansal kurumlar için yeni bir ödeme platformu üzerinde çalışıyor. 

Şirket, Ekim 2016’da Japonya’daki bankalarla “Japan Bank Consortium” olarak adlandırılan, Temmuz 2017 itibariyle 61 bankanın katıldığı bir konsorsiyum oluşturdu.

Bu konsorsiyum, dünyanın ilk Japonya menşeli, Ripple’nin çözümünü kullanarak yerli ve yabancı platformları bir araya getiren ödeme platformu RC Cloud’un oluşturulması ve ticarileştirilmesi üzerinde çalışıyor. Şirket, “bu platformla, bankalar ve sınır ötesi ile sorunsuz takaslar ve ödemeler gerçekleştirileceğini” ifade ediyor.

SFMG SBI’de hisse satın aldı

Birkaç hafta önce, XRP 24 saat içinde %9 değer kazanmıştı. Bu yükseliş, Japonya’nın ikinci en büyük bankası olan Sumitomo Mitsui Financial Group’un (SMFG) bir SBI Holdings şirketinde hisse aldığı bir ortaklık anlaşmasının ardından gerçekleşti.

Esasen SBI Holdings, yalnızca önemli bir Ripple ortağı değil, aynı zamanda Silikon Vadisi’nin C Serisi yatırımcıları arasında yer alıyor.

XRP kullanımının artacağı ile ilgili söylentiler, sadece spekülasyonlardan ibaret olmayabilir. Çünkü SBI Holdings, bugün hissedarların kar ödemelerini XRP ile alma seçeneğinden de bahsetti.

Ayrıca, SMFG’nin SBI Holdings’in cep telefonu sektöründe aracılık hizmeti veren birimi SBI Neo Mobile Services’den %20’lik bir hissesini satın aldığı bir anlaşma olduğu da iddia ediliyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: