BTC : 63699 ₺ ETH : 1656 ₺ XRP : 1.371 ₺ LTC : 302.7 ₺ USDT : 6.896 ₺ XLM : 0.6214 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. Ripple XRP’yi internetin parası yapmaya çalışıyor

Ripple XRP’yi internetin parası yapmaya çalışıyor

Ripple XRP’yi internetin parası yapmaya çalışıyor
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasasına birçok ilki yaşatan Ripple XRP’yi dünyaya tanıtma faaliyetlerine hız verdi. Bu amaçla, Ripple’ın yatırım ve ortaklı kolu olan Xpring aracılığı ile geliştiricilere özel yeni bir platform oluşturdu.


Ripple XRP’yi dünyaya tanıtıyor

Yeni kurulan platform, programlar ve uygulamalar yolu ile geliştiricilerin yeni ödeme geçitleri yapmasına imkân sağlayacak. Böylelikle geliştiriciler XRP defterini daha kolay bir şekilde kullanabilecekler.

Xpring başkan yardımcısı Ethan Beard, Forbes ile yaptığı röportajında platformun sadece blockchain teknolojisi ile ilgilenenlere yönelik olmadığını, dünya üzerindeki 23 milyon geliştiriciye hitap edeceğinin altını çizdi. Beard, platformda ABD dolar ile birlikte Ethereum gibi kripto paraların da transfer edilebileceğini duyurdu.

Dünyadaki birçok köklü şirket blockchain teknolojisinde kendi amaçları doğrultusunda kullanmak üzere düzenlemeler yaptı. Ripple da, Xpring aracılığı ile para transferini daha kolay hale getirmek için çalışmalar gerçekleştiriyor.

koinmedya_brave

Xpring kripto ekosistemine büyük katkı sağlıyor

Xpring, XRP defteri üzerine inşa edilen İnterledger protokolü sayesinde şirketlerin platformda kendi ekosistemini oluşturmalarına imkân tanıyacak. Bu protokol, XRP ledger gibi çeşitli sistemlere veya bloklara da uyumluluk sağlayan açık bir ağ.  Bu sayede müşterilerin farklı bloklara değer transferi yapmasının da önü açılacak.

Xpring’in yatırımdan çok gittikçe bir blockchain geliştirme platformuna doğru evrilmesi birçok uzmanın dikkatini çekiyor. Bunun oluşmasında Ripple’ın sadece yatırım odaklı çalışmamasının da etkisi var. Xpring ile birlikte Ripple, XRP ekosisteminin büyümesi ve gelişmesine yardımcı oluyor. Bu çalışmanın altında yatan temel mantık, yatırımcıların istekleri ve müşterilerin sorunlarına çözüm aramak.

Lansmanından henüz bir yıl geçmesine rağmen sektördeki en önde gelen şirketlerden bazıları Xpring’e destek vermekte sakınca görmediler. Yirmiden fazla şirketle sayısız ortaklık ve yatırım anlaşması imzalayan Xpring, bu sayede kripto ekosistemine dolaylı olarak 500 milyon doların üzerinde girdi sağlayacak.

Yakın geçmişte dünyanın en büyük kripto ödeme sağlayıcılarından biri olan BitPay, Xpring ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını açıklamıştı. Böylelikle BitPay ile çalışan şirketler ödemelerini XRP olarak kabul etmeye başladılar.

koinmedya_brave

Geliştiriciler için oluşturulan Xpring platformu, Beard’a göre, parayı uygulamalara entegre etmenin zahmetini ve karmaşıklığını ortadan kaldırmak için tasarlandı. Yeni platform sayesinde Ripple XRP’yi internetin parası haline getirecek. Bu da, XRP’nin dünya çapında büyümesi ve benimsenmesi sürecini hızlandırabilir.

Kaynak

Etiketler: