BTC : 81923 ₺ ETH : 2786 ₺ XRP : 2.107 ₺ LTC : 410.3 ₺ USDT : 7.019 ₺ XLM : 0.7536 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Ripple XRP Menkul Kıymet Savaşına Hazırlanıyor

Ripple XRP Menkul Kıymet Savaşına Hazırlanıyor

Ripple XRP Menkul Kıymet Savaşına Hazırlanıyor
0
huobi_koinmedya

Ripple XRP menkul kıymet olarak yoluna devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Diğer yandan açılan davaların ardı arkası kesilmiyor.


Ripple XRP menkul kıymet olma sorunu ve yasal düzenlemelerle ilgili kriz Ripple üzerinden büyüyor. XR’nin sahibi, menkul kıymet sahteciliği ve resmi lisansı olmayan menkul kıymet token’larını piyasaya sürme iddialarıyla ilgili birçok dava ile karşı karşıya. Bu sorunlara karşı, firma son zamanlarda şirketi savunmaya yardımcı olacak iki yeni uzmanı bünyesine dahil etti.

Ripple XRP menkul kıymet Savaşına Hazır!

Birçok uzman, SEC tarafından Ripple XRP menkul kıymet yani tahvil olarak etiketlemesinden endişe duymakta. Bu endişeler, birkaç ay önce şirkete karşı bir menkul kıymet dolandırıcılığı davası açıldığında ortaya çıktı. Davacılar, firmanın bir yandan yatırımcılara menkul kıymetlerini satarken, diğer yandan, sattığını para biriminin tedarikinde merkezi kontrolü sürdürmeye devam ettiğini iddia etti.

koinmedya_brave

Ayrıca Bakınız: Ripple’ın Yeni Yol Haritası

Bu, XRP yatırımcısının başına gelen bir kerelik bir olay gibi görünse de, işler oldukça hızlı bir şekilde ağır hasar verecek dehşet bir vaziyet halini aldı. Bu menkul kıymetler sahtekarlığı davalarına çok sayıda kişi katıldı. Bu tehditlere karşı koyabilmek için Ripple, yasal ekibini güçlendirmek zorunda kaldı. Eski SEC başkanı Mary Jo White ve avukat Andrew Ceresney artık Ripple’in bu süreçte en önemli takım arkadaşları olacak.

Dava Konusu Olay Nereden Başladı

Bu dava, 551.89$’lık bir işlemin, işleyişe aykırı gerçekleşmesi nedeniyle açıldı. Ryan Coffey, bu parayı kaybetti ve sonra Ripple’ın XRP’sinin bir menkul kıymet olarak kayıtlı ve yasal olması gerektiğini iddia etti. Ona göre, ana şirket merkezi bir defter tutuyor ve XRP’nin değerinin artmasından iyi para kazanıyor. Bu, Ripple tarafından tutulan kripto paraların sözleşmelerle kilitli altına alındığı düşünülürse bunun oldukça ilginç bir suçlama olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple’ın avukatlarına göre, dava San Francisco Yüksek Mahkemesi yerine, federal bir mahkeme tarafından ele alınmalıdır. Bazı insanlar bunu bir taktik olarak görebilirler ama her şeyden önce bu olay büyük bir ilgiyi hak ediyor. Sonuçta, bir şirket olarak Ripple ayakta kalabilir ya da önü kesilebilir. Ancak yine de SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına karar verene kadar, bu sorun çözülemez.

koinmedya_brave

Ripple, bu iki yeni uzmanı savunma ekibine alarak, bu olayın gerçek bir mesele anlamına geldiğini herkese gösterdi. Şirket bu sorunu profesyonel bir şekilde ele almak için yollar aramasına rağmen, bunu yolda mücadele etmesi gerekebilir. Şirkete göre, bu menkul kıymet dolandırıcılığı davası, her şeyden daha çok bir “fırsatçılık davası”dır.

Sürmekte olan Ripple XRP menkul kıymet sahtekarlığı davalarında bunun nihai gelişme olmadığını söyleyelim. Bunlar gibi sorunlar bir gecede hokus-pokus ile yok olmayacak. Ancak Ripple ve onun XRP markasının uzun vadeli büyümesi için büyük yankı uyandırabilirler. SEC, XRP’yi bir menkul kıymet olarak kabul ederse, işler oldukça zorlaşabilir.

Total
0