BTC : 60301 ₺ ETH : 1376 ₺ XRP : 1.322 ₺ LTC : 290 ₺ USDT : 6.832 ₺ XLM : 0.4439 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ripple (XRP) için büyük fırsat: SBI, SBS Bankasına yatırım yapmak için Rus bankalarıyla anlaştı

Ripple (XRP) için büyük fırsat: SBI, SBS Bankasına yatırım yapmak için Rus bankalarıyla anlaştı

Ripple (XRP) için büyük fırsat: SBI, SBS Bankasına yatırım yapmak için Rus bankalarıyla anlaştı
0
huobi_koinmedya

Ripple ortağı bir Japon Şirketi olan SBI Holdings,  iki farklı Rus ve Japon bankası ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma Ripple (XRP) için büyük bir fırsat. Bu anlaşma Ripple’in Asya’daki kapsamını daha da genişletecek

Ripple (XRP) için büyük anlaşma

Rus Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve Rus-Japon Yatırım Fonu, SBI’nin bir yan kuruluşu olan SBS bankasına yatırım yapacak. Anlaşma Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe arasında yapılan görüşme sırasında imzalandı. İlgili: SBI Ripple Asia, Japonyada dev konsorsiyuma katıldı

Ocak 2018’de, Ripple Inc., Asya’da Ripple’in ödeme çözümünün artan talebini karşılamak amacıyla SBI Grubu ile ortaklığa girdi. Haziran ayında SBI, Virtual Currency platformunu başlattı ve açılışta sunulan tek para birimi Ripple XRP oldu . SBI şirketi:

koinmedya_brave

“… Önce XRP’yi ele almayı, ardından sırayla Bitcoin ve Bitcoin Cash (BCH) olarak genişletmeyi planlıyoruz.” dedi.

Platform, domain’in 1 Haziran’da aktif hale getirilmesinden hemen sonra SBI Grubu Başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao tarafından resmen başlatıldı. “VCTRADE” olarak adlandırılan sanal para borsa hizmeti vermektedir. CEO, SBI’nin Ripple’ın ürünü XRP’ye çok inandığını söyledi:

Kitao, “Sadece net bir kullanım meselesi değil, aynı zamanda XRP diğer tüm dijital varlıklardan daha hızlı, daha ucuz ve daha ölçeklenebilir” dedi. “Dijital para birimlerinde küresel standart olacağına şiddetle inanıyorum.”

Rus-Japon ortak girişiminin akıllı şehirler, çevre dostu teknolojiler, ileri teknoloji kullanımı ve endüstriyel gelişme yaratması amaçlanıyor. Rus Uzak Doğu ihracat tabanını ve iki ülke arasındaki ticari ekonomik ilişkiyi güçlendirecek herhangi bir girişimi genişletmeye odaklanıyor. İlgili: Finans Devi SBI, Ripple’ın Japonya’daki kullanım alanını genişletiyor

Ortaklık, Rusya Federasyonu Bölgesi’nin yüzde 95’inde, toplam 1.4 trilyon ruble değerindeki  büyük projelerin uygulanmasında yer alacak. RDIF, 15’ten fazla ülkeden uluslararası yatırımcılarla 40 milyar dolara varan büyük ortaklık başlatacak.

SBI, risk sermayesi ve biyoteknoloji yatırımlarına odaklanan varlık yönetimi alanında faaliyet gösteren çevrimiçi finansal hizmetlerde zirvededir. SBS Bank LLC,  CB Yar-Bank LLC’nin % 100 sermayesine sahip olduğu için ortaklığın büyük bir yüzdesini kontrol edecek.

koinmedya_brave

Çevre dostu bir teknoloji için merkezsiz mekanizmalara ihtiyaç duyulacağından Ripple bu ortaklıkta önemli bir yere sahip olacak. İlgili:  Ripple yeni ortaklık anlaşması imzaladı sıradaki şirket hangisi?

Ripple kurumsal anlaşmalar konusunda diğer kripto paralara üstünlük sağlıyor. Kurumsal anlaşmalar Ripple (XRP) için büyük fırsatlar doğuruyor. Ripple (XRP) de ki tüm gelişmeler için Koinmedya’yı takipte kalın.

Kaynak