BTC : 83050 ₺ ETH : 2839 ₺ XRP : 1.881 ₺ LTC : 359.5 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5848 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Patlamış Mısırlarınızı Hazırlayın!!! Ripple XRP Filmi Başlıyor

Patlamış Mısırlarınızı Hazırlayın!!! Ripple XRP Filmi Başlıyor

Patlamış Mısırlarınızı Hazırlayın!!! Ripple XRP Filmi Başlıyor
0

Ripple’nin coin kullanan tek ürünü olan xRapid’te heyecanlı bir dönem yaşanıyor. Ripple xRapid ile ivme kazanıyor. Yakında Ripple xRapid ürününü kullanan bir finans kuruluşunun haberini duymak çok şaşırtıcı olmaz. Çünkü Ripple bu konuyla ilgili olarak sanki yatırımcıları uyarıyor. xRapid son günlerde çok dillendirilmeye başalandı şirket tarafından.


 

Son Günlerde Ripple xRapid Haberleri İle  XRP Yatırımcılarını Heyecanlı Bir Bekleyiş Sardı

 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada finans kuruluşlarının ve büyük bankaların kripto para kullanımına yakın olduğunu açıkladı. xRapid ürünün ise önümüzdeki ay yayına alınacağını ima etti. Bu haberlerin, XRP’ye talebi artıracağını kesinlikle söyleyebiliriz. XRP kullanan bir banka haberinin kripto medyasına düşmeden fiyatlanmaya katkısı olacaktır. Kripto medyasına düştükten sonra ise XRP fiyatlarının zirve yaptığı 3,5 Dolar bandına taşıması içten bile değil. xRapid’in kullanımıda asıl yoğunluğun ise 2019 yılı olacağını açıklıyor, Garlinghouse.

koinmedya_brave
Ripple XRP Filmi Patlamış Mısırlarınızı Hazırlayın!!! Ripple XRP Filmi Başlıyor

CNB’ye konuşan Ripple Asya-Pasifik ve Ortadoğu  düzenleyiciler sorumlusu Sagar Sarbhai,  xRapid’in ve kripto para kullanan ürünlere karşı artan bir kabulün olduğunu açıkladı. Bu nedenle xRapid ürününün yayına planlanan zamandan erken yayına alınacağını ve muhtemelen bunun Ekim ayında gerçekleşeceğini söyledi.

Sarbhai yaptığı açıklamada:

“Ripple xRapid ürününü 2- 3 yıldır sürekli geliştiriyor ve üzerinde çalışıyor.  önümüzdeki ay xRapid’i canlı yayına almayı planlıyoruz. Bundan sonra çok daha iyi haberler göreceğimizden eminim. ”

 

Uluslararası Ödeme Sistemi Çok Eski

Rippe xRapid ürünü ile, uluslararası düzeyde ”temassız” işlemler yapma imkanı sunarken, eski uluslararası ödeme altyapısının ”disco çağına sıkışıp kaldığını” idda ediyor.

Bildiğiniz gibi uluslararası para transferi işlemlerinin tamamlanması iki-üç gün sürüyor. Şayet işleme konu olan para miktarı bankalarda nakit olarak bulunmuyorsa, bu süre daha da uzayabiliyor. Ayrıca bu işlemlerden dolayı ortaya çıkan komisyon maliyeti ise oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor.  Bu durum Ripple‘nin en büyük pazarlama argümanıdır.

Ripple tüm bu can sıkıcı süreçlerden kurtulmak için finanas kuruluşlarına XRP dolayısı ile xRapid öneriyor. Süreç kısaca şöyle planlanıyor. Ripple xRapid ürünü itibari parayı anlık olarak XRP’ye çevirdikten sonra transfer ediyor ve işlem gerçekleştikten sonra tekrar istenildiği taktirde fiat paraya dönüştürmeyi teklif ediyor.  Bu şekilde bir işlem ise, günler değil sadece dakikalar ile sınırlıdır. Yani kazan-kazan durumu söz konusu.

Ripple hızlı bir şekilde para dönüşümünü gerçekleştirecek bir uygulama geliştirdi bile. Ripple xRapid testini geçen ay ABD ve Meksika arasında yaptı. Bununla birlikte bazı kripto para borsaları ile özel anlaşmalara gitti. Bu borsalar ise Meksika merkezli Bitso, ABD merkezli Bittrex ve Filipinler merkezli Coins.ph.

Ripple karşı yapılan eleştirilerin başında, XRP’yi destekleyecek adımların atılmamasıydı. Bu eleştiriler karşılık bulmuş görünüyor. Ripple xRapid ürününe inanıyor ve yatırımcılarının inancını kazanacak adımlar atmaktan çekinmiyor. Bunu hisseden yatırımcı zaten gerekli tepkiyi vermiş durumda. Son 1 hafta içinde, en büyük 5 kripto para arasında, en iyi çıkış yapan kripto oldu.

Garlinghouse bu yılın başlarında CNBC’ye şunları söylemişti:

“Bence herhangi bir dijital varlığın değeri, yarattığı fayda ile elde edilecek. Bu piyasada çok fazla aldatmaca var ve aldatmaca azaldıkça piyasalar az dalgalanacak”

Etiketler: