BTC : 63311 ₺ ETH : 1571 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.4746 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple Xpring nedir? Xpring platformu hangi sektöre hitap eder?

Ripple Xpring nedir? Xpring platformu hangi sektöre hitap eder?

Ripple Xpring nedir? Xpring platformu hangi sektöre hitap eder?
0
huobi_koinmedya

Ripple Xpring nedir? Ripple’ın bu yeni platformu para transferlerinin daha kolay yapılabilmesi için tasarlanmış, XRP Ledger ve Interledger Protokolü içeren hizmet platformdur.


Ripple Xpring ile XRP kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor

Kripto paraların ardındaki teknoloji olarak bilinen blockchain teknolojisi, merkeziyetsiz bilgisayar uygulamalarına (Dapps) da ev sahipliği yapıyor. Blockchain teknolojisi ile uyumlu finansal uygulamaların yanında eğlence, bahis, mesajlaşma ve oyun alanı başta olmak üzere çok geniş perspektifte uygulamalar ve yazılım gerçekleştirilebiliyor. Bu tür uygulamaların gelişmesi ve yaygınlaşması ilgi kripto paranın da kullanımını ve talebini arttırıyor.

 

koinmedya_brave

Ripple 2018 yılında XRP geliştirme toplumunu desteklemek ve yatırımda bulunmak için Xpring’i geliştirdi. Ripple yazılımcıların ve girişimcilerin XRP blockchain’inde yeni platformlar ve uygulamalar (Dapps) geliştirmelerine olanak sağlıyor.

ripple-xpring-nedir Ripple dünya geneli sayısı 23 milyonu bulan geliştirici toplumunu desteklemek ve XRP kullanımını yaygınlaştırmak adına Xpring projesine yüz binlerce dolar fon ayırıyor. Ripple özellikle Xpring sayesinde mikro ödemelerin hacmini arttırmayı planlıyor.

Lütfen Bkz: Ripple mikro ödemelerden umduğunu bulabilir mi

Ripple Xpring platformunun yatırımda bulunduğu projelerinin başında Coinme geliyor. Coinme, kripto para ATM’leri ve finansal hizmetler üzerine uğraş veren bir oluşum. Ripple, Coinme’ye yatırım yaparak XRP kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor.

koinmedya_brave

Ripple Xpring yatırımlarından birisi de Coil üzerine. Coin sosyal medya platformu için önemli miktarda fon ayırdı. Coil’in Mozilla ve Creative Commons ile ortaklığı bulunuyor. Xpring paydaşlarından bir diğeri ise Bitpay.

Lütfen Bkz: Ripple destekli Coil uygulamasından 100 milyon dolarlık yatırım

 

Kaynak

Etiketler: