BTC : 62473 ₺ ETH : 1561 ₺ XRP : 1.22 ₺ LTC : 287 ₺ USDT : 6.91 ₺ XLM : 0.4579 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. Ripple uzun vadeli destek hattına dayandı – Boğalar direnebilecek mi?

Ripple uzun vadeli destek hattına dayandı – Boğalar direnebilecek mi?

Ripple uzun vadeli destek hattına dayandı – Boğalar direnebilecek mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’in son haftalarda aşağı yönlü bir grafik çizmesine bağlı olarak Ripple uzun vadeli destek hattının hemen üzerine kadar düştü. Yatırımcıları endişelendiren asıl soru ise Ripple’ın 25 centin altına düşüp düşmeyeceği.


Bitcoin düşünce Ripple da düşüyor

Kripto para piyasalarında yaşanan sarsıntılar Ripple da dahil olmak üzere bütün kripto paraları olumsuz etkiledi. Bitcoin’in 9000 dolar seviyesinden 8000 dolara düşmesinde bu türbülansların önemli bir etkisi var.

Kripto para uzmanlarının yaptıkları analizlere göre özellikle son birkaç gündür düşüş gösteren XRP fiyat grafikleri kısa vadede aşağı yönlü bir rota izleyebilir. Buna göre Ripple uzun vadeli destek hattı olan 25 cent kalesini de kaybedebilir.

Geçen hafta Ripple 29 centin üst seviyelerinde işlem görüyordu. Birçok kişi yükseliş bekler iken keskin bir düşüş yaşayan XRP fiyatları 26 cente kadar düştü. Yatırımcıların endişesi bu düşüşün uzun zamandır Ripple boğaları tarafından itina ile korunan 24-35 cent arasındaki ana destek hattına kadar sürüp sürmeyeceği.

koinmedya_brave

Ripple uzun vadeli destek hattını koruyabilecek mi?

Piyasadaki altcoin hareketleri genel olarak Bitcoin’e bağlı olduğu için BTC fiyatlarının düşüşe geçmesi sonucu Ripple uzun vadeli destek hattının altına düşebilir. Bununla birlikte, Ripple 2018 başında 24 cent seviyesinden yaptığı atak ile birlikte 3 dolara kadar çıkmıştı.

Yakın vadede Ripple 26 centin altına düşse bile boğaların 25 cent hattında yapacağı savunma 2019’un geri kalanı için XRP fiyatlarının kaderini etkileyecektir. (Ripple daha fazla düşebilir mi?)

Twitter aleminde ünlü bir analist olan Big Cheds’e göre, 30 cente kadar çıkan XRP fiyatlarının aniden 26 cent destek seviyesine düşmesi Ripple’ı olumsuz etkiledi. Buna göre oluşan ters rüzgâr XRP fiyatlarının daha da aşağı çekilmesine sebep olabilir.

Diğer taraftan, geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre Coinbase borsasının çıkardığı kripto para kartı Ripple’ı da listesine aldı. Buna göre Ripple sahipleri, kredi kartı veya banka kartını kullandıkları her yerde Ripple ile alışveriş yapabilecekler. (Coinbase Card artık 9 kripto parayı destekliyor)

koinmedya_brave

İlk olarak İngiltere’de piyasaya sürülen ve Coinbase cüzdanına bağlı olan bu VISA kart Çekya ve Malta haricinde 29 Avrupa ülkesinde kullanılıyor. Bu güzel haber belki önümüzdeki günlerde Ripple’ın fiyat artışına sebep olabilir.

 

Kaynak