BTC : 83301 ₺ ETH : 2849 ₺ XRP : 1.881 ₺ LTC : 359.9 ₺ USDT : 7.618 ₺ XLM : 0.5846 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. Ripple üniversitelere de el attı – 37 üniversite ile anlaşan Ripple’ın yeni planı ne?

Ripple üniversitelere de el attı – 37 üniversite ile anlaşan Ripple’ın yeni planı ne?

Ripple üniversitelere de el attı – 37 üniversite ile anlaşan Ripple’ın yeni planı ne?
0

Bu kez de Ripple üniversitelere el attı! 15 ülkede 37 üniversite ile anlaşan blockchain devinin yeni planı ne?


Şimdi de Ripple üniversitelere giriyor! 

Ripple, kurumsal işbirliği konusunda büyük bankalarla önemli ortaklıklar kurarken; bir yandan da geliştirme amacı ile üniversitelerle kurduğu özel bağlarla emin adımlarla yoluna devam ediyor.

 Ripple Haziran 2018’de University Blockchain Research Initiative (Üniversite Blockchain Araştırma İnisiyatifi – UBRI)’yi kurdu. Bu amaçla üniversitelerin araştırma birimlerini yakın markaja alan proje yöneticileri önemli anlaşmalara imza atmaya başladılar.

Ripple üniversitelere de el attı - 37 üniversite ile anlaşan Ripple'ın yeni planı ne?

koinmedya_brave

Şimdi de Ripple’nin University Blockchain Research Initiative (UBRI), ortak kurumlar listesine üç isim daha ekliyor.

2019’un başlarında UBRI girişimi, 29 üniversite ile yakın temasa geçmiş ve farklı ölçeklerde anlaşmalara imza atmıştı.

Blockchain şirketi, Zürih Üniversitesi, ETH Zürih, Ryerson Üniversitesi ve Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM) ile birlikte çalışmaya başladığını açıkladı. Dört kurumun eklenmesi ile birlikte, UBRI ortaklarının sayısı 37’e ulaştı.

Ripple’a göre UBRI, regülatörler, işletmeler ve finans şirketleri ve tüketiciler de dahil olmak üzere çok sayıda paydaşla ortaklaşa finansal hizmetlerin dijitalleştirilmesi üzerine araştırmalar yürütecek olan Zürih Üniversitesi Sürdürülebilir Dijital Finans Merkezi’ni destekliyor.

UBRI’nin ETH Zurich ile gerçekleştireceği ortak çalışmalar, İsviçre’deki blockchain potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

“Bu arada ETH Zurich, ödeme sistemleri ve yeni konseptlerin yanı sıra, bilgi güvenliği ve kriptografi üzerine araştırmalar yapıyor… Ayrıca UBRI, üniversitenin güvenli, çok yönlü hesaplama tekniklerini blockchain protokollerine entegre etme ve akıllı sözleşmeleri modelleme çalışmaları için teknik destek sağlıyor. Bu faaliyetlerin çoğu, Zurich Information Security & Privacy Center (ZISC) ile işbirliği içinde yürütülüyor.”

Kanada’da ise UBRI, emlak sektöründe uzmanlaşmış bir dijital cüzdan olan Mosaïque için bir ödeme özelliği geliştirmek üzere Ryerson Üniversitesi’nin Siber Güvenlik Araştırma Laboratuvarı (CRL) ile ortaklaşa çalışıyor. 

CRL direktörü Atefeh Mashatan, bu işbirliğini projenin gelişimini hızlı bir şekilde izlemek için bir fırsat olarak gördüğünü söylüyor.

“UBRI ile ortaklığımızı, Mosaïque için token tabanlı bir ödeme sistemi oluşturmada Ripple’ın blockchain inovasyonundaki uzmanlığından yararlanma fırsatı olarak görüyoruz.”

Bu arada, Ripple, Meksika’da blockchain kullanımının önümüzdeki yıllarda artmaya devam edeceğini tahmin ediyor. Ve bu nedenle Meksika’da, UBRI ve ITAM, öğrencilere ülke çapında artan dijital hizmet talebini karşılamak üzere daha iyi pozisyonlar sağlamak için yeni kurslar geliştirecek.

 UBRI, Ripple’nin “Ripple for Good” adlı sosyal etki programı girişimin bir parçasıdır. Girişim, küresel finans katılımını hızlandıran ve genişleten kurumları desteklemek için 100 milyon dolar ayırdı.

Kaynak

Etiketler: