BTC : 82699 ₺ ETH : 2815 ₺ XRP : 2.138 ₺ LTC : 412.7 ₺ USDT : 7.085 ₺ XLM : 0.7593 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple tahvil davasından son haberler

Ripple tahvil davasından son haberler

Ripple tahvil davasından son haberler
0
huobi_koinmedya

Saygıdeğer okuyucularımız, Ripple tahvil davasından son haberlerle karşınızdayız. Bu uzun solukludavada son gelişmeler ne yönde?


Ripple tahvil davasında yeni aşama

Pazartesi herkes tarafından yakından izlenen Ripple tahvil davasına yeni bir köşe taşı ekleyecek. Davacı Bradly  Sostack gün sonuna kadar Ripple avukatlarının yaptığı davanın düşmesiyle ilgili savunmaya bir bir cevap vermesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Ripple şirketinin yatırımcılardan habersiz  olarak piyasaya XRP sattıklarını iddia ederek bir dava açılmıştı. 20 Eylül’de yapılan savunmada Ripple tahvil değildir denerek düzenleyici kuruluşlara haber vermeye gerek olmadığı belirtilip davanın düşmesi istenmişti.

BKNZ:Ripple XRP tahvil mi sorusu ne zaman cevap bulacak?

BKNZ:Ripple tahvil kararı tüm piyasayı çökertebilir!

koinmedya_brave

Tartışmanın kalbinde hep aynı soru gündemde. Ripple’ın operasyonlarını sürdürmek için periyodik olarak sattığı XRP, Birleşik Devletler kanunlarına göre tahvil mi, değil mi? Eğer davacının iddia ettiği gibi tahvilse Ripple düzenleyici kuruluşlar tarafından çeşitli yaptırımlara maruz kalabilir. Fakat yasa uzmanlarına göre böyle bir risk yok. FisherBroyles’ten Rebecca Rettig konuya net bir açıklama getirdi.

‘Yakın zamana kadar XRP tahvil diye bir bulgu ortaya çıkmadı.En azından bu dava süreci boyunca.’

Ayrıca davacı Sostack 2013’teki XRP ilk arzından bu yana bu kripto parayı aldığını da kanıtlayamadı. Ripple avukatları da hem bu gerçeği dile getirdi hem de davanın açılması gereken 3 senelik zaman diliminde açılmadığını belirtti. Anderson Kill’den Stephen Palley de savunma takımının çok sert savunma yaparak işi bitirdiği görüşünde. Palley şu şekilde devam etti:

‘Savunma avukatları şimdiye kadar çok iyi iş çıkardılar.Gayet iyi taktiksel becerilerini ortaya koydular. Kazanabilirler fakat halletmeleri gereken başka sorunlar da çıkabilir.’

Dava reddedilebilir

Ripple tahvil mi sorusunu gündeme getirmeden şirket avukatları meseleyi bitirmek isytiyor. Çünkü bu konu tartışmadan çok bir dipnot olarak kalırsa şirket için çok daha faydalı olur. Floridalı bir avukat olan Paul Godfrey, savunmanın giriş bölümünde yasal durumla ilgili savunma yapmasının etkili olduğunu ve davacının belirttiği gibi Ripple’ın bir tahvil değil kripto para olduğunu savunduğunu belirtti.

Fakat burada asıl mesele davanın yasal olarak reddedilmesi için yeterli kanıtın olması. Şirket avukatları da davacının hiçbir şekilde XRP sahibi olduğunu kanıtlayamadığı için davanın otomatik olarak reddedilmesini isteyecekler. Böylece Ripple’ın aslında ne olduğu sorunu üzerine bina edilen davanın kanıt yetersizliği ile sonuçlanacak gibi duruyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: