BTC : 63476 ₺ ETH : 1572 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 286.4 ₺ USDT : 6.875 ₺ XLM : 0.476 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?

Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?

Ripple-SWIFT söylentisi, Ethereumu tahtından etti! Peki gerçek ne?
0
huobi_koinmedya
XRP taraftarları sosyal medyada yayılan Ripple-SWIFT söylentisi karşısında heyacanlandı. Bunun

oluşturduğu etkiyle birlikte Ripple, dün sabah saatlerinde Ethereumu belli bir süre tahtından etti.


Ripple-SWIFT söylentisi fiyatlara hemen yansıdı

Görünüşe göre bu söylenti internette yayılmışa benziyor. Böylesine bir anlaşma, Ripple şirketi için yaptığı tüm anlaşmaların toplamından daha değerli. Çünkü SWIFT ağı, Ripple ürünlerinin 4,000 extra bankaya ulaşmasını sağlayacak.

Piyasa gerçekleri

Altta yatan faktörleri ortaya çıkarmak için: Ethereum uzun zamandır ikincilik koltuğuna oturmuş durumda. Bir kaç kez Ripple her ne kadar Ethereumu koltuğundan etse de bu uzun sürmemiş saatler içerisinde Ethereum koltuğu tekrar geri almıştır.

Ancak, bu durumda şaşırılacak bir şey yok. 2108 yılı şimdiye kadar tüm kripto para birimleri için kötü geçti ve haliyle Ethereum da bundan nasibini aldı. Ethereum’un değer kaybetmesinde en temel sebebi, akıllı sözleşme platformların çoğalmasıdır. Öte yandan, Ripple şirketi yılın neredeyse her günü yeni kurumlar ile anlaşma yaparak geçirmiştir.

koinmedya_brave

Söylentileri doğru olup olmadığı konusunda SWIFT sözcüsü şöyle konuştu:

Bu söylentiler nereden geliyor emin değilim ama yaklaşan standarlar sürümü RippleNet ile alakası yok. Temel amacı, tüm ödemelerin, bankaların GPI ödemelerini gerçek zamanlı olarak uçtan uca takip etmelerini sağlayacak bir izleme referansı (UETR, Benzersiz Uçtan Uca İşlem Referansı) içermesini sağlamaktır.

Şahsen, SWIFT sisteminin Ripple teknolojisini kolayca benimseyeceğini sanmıyorum. Çünkü bunu yapmaktansa kendi sistemini yenilemeyi hatta kendi sistemine blockchain entegre etmeyi dahi düşünebilir.

Ripple-SWIFT söylentisi bana Apple şirketinin Microsoft’a gidip kendi sıkıcı windows laptoplarını üretmektense IOS işletim sistemine sahip Macbook’ları satın almasını istemesi gibi saçma bir durum.

 

koinmedya_brave