BTC : 63500 ₺ ETH : 1586 ₺ XRP : 1.215 ₺ LTC : 285.2 ₺ USDT : 6.867 ₺ XLM : 0.4801 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple rekabeti Swift CEO’sunu koltuğundan etti

Ripple rekabeti Swift CEO’sunu koltuğundan etti

Ripple rekabeti Swift CEO’sunu koltuğundan etti
0
huobi_koinmedya

Ripple rekabeti Swift şirketini olumsuz etkiliyor. Swift, uluslararası bankacılık sektöründe bankalar arasında iletişimi sağlayan özel bir ağ. Swift CEO’su Gottfried Leibbrandt 7 yıldır yürütmüş olduğu görevinden Haziran ayında ayrılma zorunda kalıyor.

Rippel rekabeti Swift’i zorladı

Leibbrandt, 7 yıl yürütmüş olduğu görevini bırakmanın zamanı geldiğini belirtti. Leibbrandt’ın görevini bırakmaya zorlayan olaylar söyle gelişti:

5 yıl önce birçok blockchain firmaları gün yüzüne çıkamaya başladı. Ripple bunlardan sadece biriydi. 2012 yılında kurulan Ripple yeni bir ödeme sistemi geliştirdiğini duyurdu. Ripple günümüzde aşağıdaki hizmetleri piyasaya sürmektedir.

RippleNet

koinmedya_brave

xVia

xCurrent

xRapid

Bu servisler sayesinde Ripple, etkili bir sınırlar arası ödeme sistemi geliştirdi.  Rakibi Swift’e göre daha hızlı, ucuz ve güvenilir hizmet sunuyor.

koinmedya_brave

2016 yılında Swift’in yasadıkları ise tam bir trajediydi. Hackerlar 2016 yılında Swift  üzerinden New York Federal Bankasına (Merkez Bankası) 81 milyon dolarlık bir sahte ödeme emri gönderdi. Hackerlar Swift’teki güvenlik açığını kullanarak 81 milyon dolarlık vurgun yaptılar.

Leibbrandt bu olayın üzerine yeni program geliştiricileri istihdam ederek Swift’i güncellemek zorunda kaldı. Tabi ki bu durum Leibbrandt ve Swift için utanç verici bir durumdu. Yeni programın geliştirilmesinde ne kadar fon harcandığı da bilinmiyor.

Swift’in geliştirdiği yeni program, Swift gpi, eski sürümünden daha güvenilir olduğu iddia ediliyor.

Leibbrandt’ın görevini bırakmasında yaşanan trajik tecrübeler ve Ripple’ın piyasada Swift’e güçlü bir alternatif olarak çıkmasının etkili olduğu konuşuluyor.

Kaynak

Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

Körfezden ortak kripto para ve Ripple hamlesi

Binance CEO’su tarafını seçti: Ripple (XRP) tahvile benzemiyor.

Coinbase Ripple’ı listeleyecek mi şüphesi ortadan tamamen kalktı

Ripple Başkan Yardımcısı Asheesh Birla: Kripto piyasasının 3 defa çökmesine şahit oldum asla vazgeçmedim

Yıl biterken XRP eko sistemi çiçek açıyor

Etiketler: