BTC : 84118 ₺ ETH : 2936 ₺ XRP : 1.914 ₺ LTC : 370.3 ₺ USDT : 7.625 ₺ XLM : 0.5979 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple oyun endüstrisine göz kırpıyor

Ripple oyun endüstrisine göz kırpıyor

Ripple oyun endüstrisine göz kırpıyor
0

Şimdi de Ripple oyun endüstrisine göz dikti! Ripple’ın finanse ettiği blockchain oyun şirketi Forte CEO’su, tek bir oyunun yılda en az 30 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip olabileceği ve tüm müzik sektörünü gölgede bırakabileceği bir dünya öngörüyor.


Şimdi de Ripple oyun endüstrisine göz dikti!

Ripple’ın finanse ettiği blockchain oyun şirketi Forte CEO’su Josh Williams, tek bir video oyununun ekonomisinin tüm müzik sektörünü gölgede bırakabileceği bir dünya öngörüyor.

2019’un başlarında, Ripple oyun sektörüne adım attı. Ripple’ın yatırım kolu Xpring ve Forte, blockchain oyunlarını ana akım haline getirmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Fonun amacı ise, blockchain teknolojisini ve XRP’yi günlük 50.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip mevcut oyunlara entegre etmek.

koinmedya_brave

Ripple oyun endüstrisine göz kırpıyor

Andreessen Horowitz’in Kripto Girişimcilik ​​Okulu’ndaki bir konferansa katılan Williams, blockchain teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin oyun endüstrisinde devrim yaratmak için nasıl kullanılabileceğini açıkladı.

Bugün geliştiricilerin sadece ticaret adamı gibi davrandıklarını ve oyun kullanıcılarına gerçek para birimi için tek yönlü ürünler sattıklarını belirtti.

Bununla birlikte, Forte’nin teknolojisiyle, dijital varlıklar ve para birimleri blockhainde muhafaza edilebilir ve bu da oyunculara kendi oyun içi varlıkları üzerinde merkezsiz bir kontrol sağlar. Ayrıca oyunculara daha sonra kar ile satabilecekleri oyun içi içerik edinmeleri için gerçek para teşvikleri verir.

Buna karşılık Williams, geliştiricilerin kendilerini gerçek bir oyun içi ekonomisinin yönetiminde bulabileceklerini ve sonuç olarak daha fazla potansiyel yeni gelir kaynağı elde edebileceklerini ifade ediyor. Geliştiriciler bir mali politikaya sahip ve oyunculardan vergi alacağı bir sistem kurabilir. Ve kara geçtiğinde satmak üzere bir oyun içi varlık rezervi oluşturabiilirler.

“Geri dönüp, tüm bu parçaları bir araya getirelim: Komuta ve kontrol ekonomisinden ziyade, oyunların içinde bir piyasa ekonomisi veya günümüz oyunlarında olduğu gibi sadece saf bir ticaret ekonomisi yaratıyorsunuz. Piyasa ekonomileri bugün dünyanın işleyiş şeklini yansıtır. Ve dünya ekonomisi bugün geçmişte olduğundan çok daha büyük. Aynı şey oyunlarda da olacak. ”

Williams sözlerine, popüler tek bir oyunun teorik olarak büyük bir gerçek dünya ekonomisi kurabileceğini de ekledi.

“Bugün Fortnite gibi, yalnızca bir ay içinde yüz milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunlar var. Ve bu oyunlar inanılmaz derecede başarılı – şimdiye kadarki en başarılı oyunlar bugün yaratılıyor.

Ancak bugün en fazla yılda birkaç milyar dolar gelir elde ediyorlar ki bu muazzam. Ancak bir de şöyle düşünün; oyuncular için gerçek bir piyasa ekonomisi oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan bir oyununuz var. Ve yılda sadece minimum 30.000 dolar gibi miktar kazanan sadece bir milyon oyuncunuz var.

Oyunun içinde böyle zengin bir ekonomi yarattığınız için, o zaman bu oyun yılda 30 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip olacak. Ki bu, sadece bir milyon oyuncu ile şimdiye kadar yaratılan en büyük oyun olacak… Ve bu, tek başına tüm küresel müzik endüstrisinden daha büyük olabilir.”

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

 Kaynak

 

Etiketler: