BTC : 83834 ₺ ETH : 2905 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.601 ₺ XLM : 0.5918 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Merak edilen soru, Ripple neden yükselmiyor? Ripple haberleri neden etkisiz?

Merak edilen soru, Ripple neden yükselmiyor? Ripple haberleri neden etkisiz?

Merak edilen soru, Ripple neden yükselmiyor? Ripple haberleri neden etkisiz?
0

Eminim ki hepiniz Ripple neden yükselmiyor? sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. Hemde hiç bir projenin başaramadığı ortaklıklara imza atmasına rağmen. Bu kadar iyi haber Ripple fiyatlarında neden etkisiz kalıyor? Hadi inceleyelim.

Bu Ripple neden yükselmiyor? Doğru bir soru mu?

Kripto para fiyatları ne zaman yükselecek soruları, eredeyse her gün duyduğumuz sorulardan. Aynı sorular doğal olarak Ripple yatırımcılarından da geliyor. ” Ripple neden yükselmiyor? Yatırımcılar, kripto paralarla ilgili güzel haberler duymalarına rağmen, yatırım aracı olan kriptonun neden yükselmediğini anlamıyor. Sorulması gereken asıl soru şu… Haberler gerçekten kripto para fiyatını etkiler mi? fiyatları etkiliyorsa ne kadar etkilemeli?

Ripple ve kripto para XRP iki ayrı şeydir. Fiyatları arz ve talebin belirlediğinide biliyoruz. Spekülasyonda bir fayda da var, Spekülasyon talebin bir bileşenidir. Bir başka konu ise size ait ürünün benzersiz olması konusudur. Geçmiş yıllara bakıldığında kripto para fiyatlarında daima bir dalgalanma olduğunu göreceksiniz. Mesela geçen yılın sonunda çok büyük bir artış yaşandı bu neredeyse bütün kriptolar için geçerliydi. Peki geçen yıl sizce fiyat neden arttı? Tabiki talep vardı. Şu anda talep yetersiz veya az.

koinmedya_brave

Spekülasyon gerçekten nedir? Basit bir ifadeyle, satın alacağınız yatırım ürününüzün gelecekte daha değerli olacağını umarak almanız ve gelecekteki fiyat artışlarından kazanç elde etmenizdir.

Aşağıdaki grafikten bunu anlamak daha kolay olacaktır.

ripple-neden-yukselmiyor

Aşağıdaki grafikte spekülasyon olmaksızın fiyatları gösteren bir grafik var. Her iki grafikte bugün ve gelecek fiyatları görebiliyoruz. Genelde arz arttıkça veya talep artıkça spekülasyon olmadan fiyatlar artar.

Ripple neden yükselmiyor? 2
ripple-neden-yükselmiyor-grafik3

Ortada bir gerçek var spekülasyonlar fiyatları kısa vadede ve geçici olarak artırsada gelecekte fiyat düşüşlerine neden oluyor. Ripple fiyatı neden yükselmiyor? sorusunun cevabı burada aranmalıdır. 13 Aralık’tan sonra çok iyi haberler fiyatları olumlu etkiledi. Ardından gelen Coinbase borsası spekülasyonları fiyatta olumlu dalgalanmalara neden oldu. Talep büyüdü, fiyatlar arttı. Ancak fiyatlar sadece spekülasyonlardan dolayı artarsa sizce ne olur? Bunu zaten 3 Ocak’tan sonra net bir şekilde gördük.

Bir konuya açıklık getirelim, FİYAT ve DEĞER aynı şey değildir. Şöyle izah edelim fiyat ne kadar ödediğimizdir, değer ise aldığımız şeydir. Değer temel unsurdur, fiyat ise keyfidir. Değeri olmayan ürünün fiyatı anlamsızdır. Fiyat ve değer arasında ki farkı anlamamışsanız bu ilk araştırılması ve öğrenilmesi gereken bir konudur artık sizin için. Olay şundan ibarettir, XRP’nin fiyatı değerini yansıtmadığı için satılıyor bu kadar.

CEO, Ripple Fiyatları Hakkında Ne Demişti

Brad Garlinghouse, Ağustos 2017’de yaptığı açıklamada,

“XRP’nin değeri, belirli bir olay ya da söylenti değil, ödemeler için en iyi varlık olarak kullanılıyor”  dedi.. Yani dikkatli olun, gaza gelmeyin demek istiyor. 

O zaman bir daha soralım haberler değeri etkiler mi? Kocaman bir HAYIR… Gerçek fiyatı etkilemeyeceğinden haberler önemsizdir.  Bu nedenle XRP veya Ripple ile ilgili haberler değeri etkilemez.  Bir çok yatırımcı Ripple ile ilgili iyi haber veya kötü haber çıktığında fiyatlarla ilgili umutsuzca yorumlar yapıyorlar.  Spekülasyonla fiyatları artırmak hiç bir projenin istediği bir durum değildir.  Ripple ve XRP ilgili haberler nedeniyle Mayıs ve Aralık ayı arasında fiyatlar 0.2$ ve 0.40$  arasında gelip gitti.  Ancak daha sonra yatırımcılarda büyük kafa karışıklığı yaşandı. Spekülasyonlar çıkan fiyatlar geri gelecektir. Daima yukarı momentum yoktur. Ürün gerçek değerine döner. Fiyatlar spekülasyonlar sonucunda yükselmiş ise uzun süre oralarda durmaz, geri gelir.

ilginizi çekebilir: Güncel Ripple Rehberi: Ripple nedir? XRP nereden ve nasıl satın alınır? Ripple’ın geleceği nasıl?

Piyasada uzun zamandır etkili olan düzenleyici baskılar fiyatları olumsuz etkiliyor. Yatırımcılar net bir cevap almadan sektöre mesafeli duruyor. Bu sadece XRP ile ilgili değildir. Bütün kripto para birimleri için geçerlidir.

Ripple coinmarketcap değerleri için linki tıklayınız.

Durum Bitcoin İçin de Geçerli mi?

Bitcoin fiyatlarıda spekülasyonlardan kaynaklanıyor. Ve bütün kripto paralar bir şekilde Bitcoin ile ilişkilendiriliyor.  Bu nedenle bütün kripto paralar Bitcoin’in ayak izlerini takip edecekler.  XRP belki en az şekilde, Bitcoin fiyatlarından etkilenen bir paradır. Ancak tamamen bağımsız değildir. Bunun sebebi ise XRP’nin daha fazla borsada XRP/Fiat para ile ticarete açık olmasıdır.  Ancak bu ticari listelenme sayısının yeterli olduğu söylenmez, sayının artması gerekmektedir. Son dönemde Zebpay ve SBI VC XRP’yi Fiyat para çifti ile ticarete açtığını duyurdu. Bu gelişmeler haber olmakla birlikte spekülasyon değildir, değer katmadır.  İyi veya kötü haberler sonucunda fiyat beklentisinden uzak durulmalıdır. Fiyat artışı, değer artışıyla beklenmelidir. Sonuç zaten kazanç demektir.

Ripple neden yükselmiyor? doğru bir beklenti değildir

Güncel ripple fiyat