BTC : 63646 ₺ ETH : 1594 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 287.6 ₺ USDT : 6.877 ₺ XLM : 0.4725 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
  3. Ripple Moneygram’a 20 milyon dolarlık ilave yatırım yaptı

Ripple Moneygram’a 20 milyon dolarlık ilave yatırım yaptı

Ripple Moneygram’a 20 milyon dolarlık ilave yatırım yaptı
0
huobi_koinmedya

Ripple Moneygram’a 20 milyon dolarlık yatırım yaptı. MoneyGram, Avrupa, Avustralya ve diğer büyük piyasalarda Ripple’nin hangi çözümünü kullanacak? Bu ortaklık, XRP’ye ne kazandıracak?


Ripple Moneygram’a ilave yatırım yaptı!

Haziran ayında San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, para transferi devi MoneyGram’ın XRP’yi sınır ötesi ödemeler için kullanması karşılığında, 50 milyon dolar değerinde hisse satın almaya karar verdi.

Bu anlaşma ile havale şirketi, iki yıllık ortaklığın bir parçası olarak, özsermaye karşılığında 50 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı ve bunun 30 milyon dolarlık kısmını karşıladı.

Buna göre Ripple, hisse başına minimum 4,10 dolardan 20 milyon dolarlık daha satın alabilecekti. Bugün ise yatırım taahhüdünü tamamlamak için Ripple, MoneyGram’a 20 milyon dolar daha yatırım yaptığını açıkladı.

koinmedya_brave

Ripple MoneyGram ortaklığı neden önemli?

Aslında Ripple Labs Moneygram ortaklığı, MoneyGram, 2018 yılında, para transferlerinin maliyetini azaltmak amacıyla XRP’yi test etmek için bir pilot program yürütmek üzere imza attığında başlamıştı.

Bununla birlikte, MoneyGram, Avrupa, Avustralya ve diğer büyük piyasalarda Ripple’nin On-Demand Liquidity (ODL) çözümünü kullanmaya başlayacak.

 MoneyGram’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes bu ortaklıkla ile ilgili şunları dile getirdi:

“Ripple ile olan ortaklığımız hem geleneksel para transferi hem de dijital varlık sektörü için çok önemli. İlk defa, saniyeler içinde para birimi transferleri gerçekleştiriyoruz. Bu başarı, On-Demand Liquidity çözümünü daha fazla kullanmamız yönünde bize cesaret veriyor.”

“Ripple gibi şirketlerle kurulan ortaklıklar yenilikçiliği destekliyor ve daha iyi müşteri deneyimleri sunmak için yatırım yapmamızı sağlıyor. Yeni koridorlar açarak, etki alanımızı genişletmeyi ve yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeyi umuyoruz. ”

Garlinghouse da Ripple Labs Moneygram anlaşmasının, tüm kripto para sektörü için “önemli bir dönüm noktası” olacağını iddia ediyordu, ki zaten bu ortaklık, meyvesini vermeye başladı.

koinmedya_brave

Artık MoneyGram tarafından yürütülen tüm MXN-USD işlemlerinin %10’ununda Ripple’nin On-Demand Liquidity (ODL) çözümü kullanılıyor.

Ayrıca KoinMedya olarak daha önce, XRP’nin likidite endeksinin, bir numaralı Meksika borsası Bitso’da 6 milyonu aştığını duyurmuştuk. Bu yeni yatırımla birlikte MoneyGram, Avrupa ve Avustralya gibi diğer pazarlara açılmaya devam edecek.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple Labs Moneygram ortaklığıyla ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

“Geçen ay, MoneyGram’ın Filipinler’e yapılan ödemeler için On-Demand Liquidity çözümümüzü kullanmaya başladığını ve MoneyGram’ın Avrupa ve Avustralya dahil olmak üzere daha büyük pazarlara genişlemesini desteklemekten heyecan duyduğumuzu ifade etmiştik.

Dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi, sınır ötesi ödemeler alanında çok büyük bir etkiye sahip – Ripple Labs MoneyGram buna bir örnek.”

Tüm bu gelişmelerin, XRP’nin benimsenmesini daha da artırması bekleniyor. Bu arada son zamanlarda, XRP’nin blockchain ekosistemindeki gelişmeler, ağdaki günlük işlem hacimlerine de yansıdı.

23 Kasım’da, XRP günlük işlem hacmi bakımından yeni bir rekor kırdı ve Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi en büyük kripto paraları geçti.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: