BTC : 82688 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.908 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6063 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple Labs derinden gidiyor- Artık bankaya ihtiyaç duymayacaksınız

Ripple Labs derinden gidiyor- Artık bankaya ihtiyaç duymayacaksınız

Ripple Labs derinden gidiyor- Artık bankaya ihtiyaç duymayacaksınız
0

Ripple Labs, yeni ürünü ile ilgili derinlemesine analiz yayınladı. Buna göre bu platform kullanıcının “kendi şahsi bankası gibi” olacak.


Ripple Labs’in yeni ürünü “sizin kendi bankanız” gibi çalışacak

Ripple, yeni XRP odaklı platformları ile ilgili ayrıntılı inceleme yayınladı. Bu yeni platform, XRP kullanıcılarına kripto paralarını saklamak ve harcamak için yeni yollar sunuyor.

Söz konusu platform Xumm adlandırılıyor. Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs’tan çıkan Xumm, şu an hem App Store’da hem de Google Play’de beta sürümü ile yayında.

Ripple geliştirici ilişkileri yetkilisi Warren Paul Anderson, Xumm’un bildiğimiz kripto cüzdanlardan farklı olduğunu söylüyor.

koinmedya_brave

Anderson şöyle diyor: “İlk bakışta Xumm XRP için sıradan bir kripto cüzdan olarak görülebilir. Ama dikkatle bakanlar için Xumm bir dizi özellik ve işlevsellik sağlıyor. Bunlarla bu platform kullanıcı için ‘kendi şahsi bankası’ gibi çalışabilir.”

İlgili – Ripple XRP ödeme sistemi artık App Store ve Google Play’de

Ripple XRP ödeme sistemi artık App Store ve Google Play’de. Bu yeni uygulamanın ismi ise XUMM. XRP yetkilileri, uygulamayı tanıtarak özelliklerini sıraladılar.

XRPL Labs, Xumm’un en büyük hedefinin, insanlara finansal kuruluşların aracılığı olmadan dolar, Euro, XRP ve diğer kripto paraları saklama ve harcama yolları sağlamak olduğunu da belirtiyor.

Anderson’a göre, bu platform XRP Ledger üzerine inşa edilen merkeziyetsiz borsa protokolünün de faydalarından yararlanacak.

Anderson, “Xumm, kullanıcıların ABD doları ve Euro gibi fiat da dahil olmak üzere diğer para birimlerini eklemelerine izin vererek XRP Ledger merkeziyetsiz borsasının da gücünü kullanıyor. XRP Ledger üzerinde bunlara ‘issued currencies’ deniliyor.” diye konuştu. Bu paraların değeri XRP Ledger dışındaki kuruluşlara bağlı.

İlgili – Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Fiat cinsi para birimleri, XRP Ledger’in merkeziyetsiz borsasında Tether (USDT) gibi fiat destekli stabil coinlere benziyorlar.

Bu uygulama velayetsiz (noncustodial) ve bu da kullanıcılara kendi kripto varlıklarının anahtarlarının saklanması ve erişimini onlara bırakıyor.

Xumm, Mart sonundan bu yana beta olarak yayında. Resmi versiyonunun yayınlanması ile ilgili henüz bir tarih yok.

Kaynak

Etiketler: