BTC : 85900 ₺ ETH : 2858 ₺ XRP : 2.173 ₺ LTC : 421.4 ₺ USDT : 7.308 ₺ XLM : 0.7626 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple kurumları ele geçirme devam ediyor

Ripple kurumları ele geçirme devam ediyor

Ripple kurumları ele geçirme devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Ripple kurumları ele geçirme devam ediyor. Yaptığı ortaklık anlaşmalarıyla adından sıkça söz ettiren Ripple, yeni bir ortaklığa daha imza attı.


Ripple kurumları ele geçirme devam ediyor – Peru Bankası

 

San Francisco merkezli blockchain geliştirme şirketi ola Ripple, sınır ötesi Swift işlemleri için oluşturduğu RippleNet ağını güçlendirmeye devam ediyor.

Daha önce Moneygram ile yaptığı anlaşma neticesinde, irili ufaklı bir çok şirketin dikkatini çekmeyi başaran Ripple, bu seferde Banco International del Peru Interbank yani Peru Bankası’yla ortaklık anlaşması imzaladı.

koinmedya_brave

İlgili haber: MoneyGram Ripple ağından memnun: İşlemler saniyeler içinde gerçekleşiyor

Peru Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, banka para transferi işlemlerinde xRapid destekli ödeme ürünü olan ODL’yi kullanarak, hem zamandan hem de transfer ücretlerinden ciddi manada tasarruf yapmış olacak.

İlgili haber: MoneyGram, ABD-Meksika transferlerinin yüzde 10’unu Ripple ODL ile yapıyor

Bankadan yapılan açıklama:

koinmedya_brave

”Kripto paralar ilk kez ABD’de görülmeye başladığında, bu teknolojinin ileride bankacılık sisteminde köklü değişikler yapacağını sezinliyor ve bu teknolojiyi nasıl kullanabilir diye düşünüyorduk. Hatta bunun için banka bünyesinde ufak bir laboratuvar bile kurduk. Ancak çok fazla yol kat edemedik. Sonuçta bir devlet bankasıyız ve bildiğiniz gibi devlet kurumları reaksiyon açısından oldukça yavaştır. Bu yüzden bizde özel bir teşebbüs olan Ripple ile çalışmaya başladık. Önümüzdeki süreçte bu birlikteliğin gelişerek ilerleyeceğini düşünüyor ve böyle bir inovasyonun bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz.”

Yapılan bu anlaşmayla ardından Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla likidite endekslerini rapor eden Liquidity Index Bot, Ripple’daki likiditenin 5 milyon XRP’yi aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını bildirdi.

RippleNet ağının bu denli genişlemesine rağmen, XRP fiyatlarında hiçbir hayat belirtisi olmaması, ciddi spekülasyonlara neden oluyor. işte onlardan biri.

İlgili haber: Jed McCaleb: “Ripple tokenlerin yarısını yakabilir”

KAYNAK

Etiketler: