BTC : 82951 ₺ ETH : 2842 ₺ XRP : 1.881 ₺ LTC : 360.2 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5852 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple küresel durgunluğa çare olabilir

Ripple küresel durgunluğa çare olabilir

Ripple küresel durgunluğa çare olabilir
0

Küresel ekonominin büyüme hızı 2008 finansal krizinden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Bankacılık sektörü maliyetleri düşürecek yollar ararken merkeziyetsiz finansal araçları ile Ripple küresel durgunluğa çare olabilir.


Ripple ürünleri bankaların hizmetinde

Bu sene başlarında yayınladığımız yaklaşan küresel ekonomik durgunluğa Bitcoin çare olabilir mi? başlıklı yazımızda tüm faktörleri tartışmış ve tüm piyasaların olumsuz etkilendiği bir dönemde kripto paraların nasıl çare olabileceğini düşüncelerinize sunmuştuk. Bugün bu konuda farklı bir bakış açısıyla ancak Bitcoin yerine Ripple’ı ve Ripple ürünlerinin bankaları durgunluk ve çöküşten kurtarmanın tek yolu olabileceğini tartışacağız.

Ripple Inc. bankaları hayatta kalmak için mücadele etmeye zorlayan son finansal krizin etkilerinden arındırabilmek için bankacılık sektörününe odaklanarak üzerine düşeni yaptı. Bankalararası işlemler sözkonusu olduğunda likitide zorluğu birçok bankanın yüzleştiği bir problem. Ancak şimdi Ripple’ın finansal araçları ile likitide sorunu geçmişte kalıyor.

Çoğumuzun bildiği gibi, bankacılık rekabetçi bir piyasa içinde ve bireyler, işletmeler ve devlet organlarının odağında yer alıyor. Bunun nedeni, bankaların milli servetin büyük bir bölümünü kontrol ediyor olmasıdır.

koinmedya_brave

On yıl önce meydana gelen krizin küresel finans sistemi üzerinde büyük bir etkisi oldu ve neredeyse çöküşün eşiğine gelindi. İlk olarak, iflas eden en büyük finans kuruluşlarından biri, bir Wall Street Yatırım Bankası, Lehman Brothers oldu. Sadece 24 saat içinde, İngiltere’nin en büyük şirketlerinden birinden 90 milyar sterlin kayboldu. Peki Ripple küresel durgunluğa nasıl çare olabilir?

Ripple küresel durgunluğa nasıl çare olabilir?

Ripple’ın sahip olduğu merkeziyetsiz finansal araçlar, bankaların mali sorunların etkisinden kurtulmasının cevabı olabilir. xRapid, xVia ve xCurrent sorunu çözecek finansal araçlar olabilir. Ripple’ın oluşturduğu bu araçlar, bankaların işlemleri daha ucuz bir maliyetle ve çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır.

İlgili: xRapid nedir?

Ripple’ın uluslararası para transferlerinde kullanılan iki temel ürünü var: xRapid ve xCurrent. xRapid para transferlerinde XRP’yi aracı para birimi kullanırken xCurrent diğer para birimlerini ve varlıkları kullanıyor. Bu nedenle XRP yatırımcıları, Ripple açılımları ile ilgili bir haber aldığında ilk sordukları soru Ripple’ın anlaşma yaptığı banka Ripple’ın hangi ürününü kullanacak sorusu oluyor. XRP fiyatlarına xRapid ürününün kullanılmasının daha etkili sonuç doğurduğuna inanılıyor.

İlgili: SBI, XRP ile ilgili son planlarını açıkladı

Böylece bankalar, tasarruf maliyeti ve müşterilere kesintisiz hizmetler sunarak karlarından en iyi şekilde yararlanabilecekler.

Ripple’ın çok sayıdaki ortaklığının arkasındaki neden bu araçların ne kadar yararlı olduğunun farkında olan bankalar ve diğer ödeme platformlarıdır.

İlgili: Ripple haberleri için tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”