BTC : 63180 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 285.8 ₺ USDT : 6.878 ₺ XLM : 0.4713 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple kullanımı artıyor ama fiyat düşüyor – Neler oluyor?

Ripple kullanımı artıyor ama fiyat düşüyor – Neler oluyor?

Ripple kullanımı artıyor ama fiyat düşüyor – Neler oluyor?
0
huobi_koinmedya

Ripple kullanımı dünya çapında yaygınlaşmaya ve Ripple önemli ortaklıklarla büyümeye devam etmesine rağmen, bir türlü beklenen fiyat değerine ulaşamadı. Ortada ciddi bir tezat söz konusu. Ripple’da neler oluyor?


Ripple kullanımı ve fiyatı bilmeceye döndü!

XRP kullanımı gittikçe daha çok ülkede kabul edilmeye başlandı ama XRP fiyatı bir türlü beklenen seviyeye ulaşamadı. Çok nadir 0.33 doların üstüne çıkan fiyat, yatırımcılarının bir kısmının sabrını zorlarken, diğer bir kısım yatırımcı grubu ise her ne olursa olsun desteğini kesmiyor. Bu yatırımcılara göre önemli olan fiyat değil, platformun artan likiditesi.

Eric Dadoun, mesela bu konuda şöyle bir paylaşımda bulundu;

“MoneyGram ile oluşan likidite etkisi, Ripple’ın pozitif hareketi açısından, kesinlikle çok önemli. Likidite yoğunluğu gerçek oyuncuları sahneye çekecektir (bankalar gibi). Bir yandan sabit kalırken, anlamlı büyüklükteki fonları, emir defterlerinin bir parçasını dahi destekleyemediği bir ortamda nasıl transfer edeceksiniz. XRP fiyatı şimdilik anlamsız.”

koinmedya_brave

Bknz:Ripple nedir ve nasıl ortaya çıktı?

2019’un ikinci çeyreğindeki kazanımları ile ilgili bir görüşmede, MoneyGram CEO’su Alex Holmes, Ripple’a övgüler yağdırdı. xRapid ile işlemlere başladıklarını vurgulayan Holmes, şirketinin bu anlaşmadan elde ettiği kazançlardan söz etmeyi de ihmal etmedi. Dünyanın ikinci büyük para transfer şirketinin CEO’su Holmes, Ripple ve XRP kullanımı konusunda heyecanlı ve ortaklıklarının devam edeceğini vurguluyor.

Ripple kullanımı artıyor

Ripple’ın xRapidi likidite kaynağı olarak XRP kullanıyor. Ripple, xRapid üzerinden pek çok yeni iş anlaşmaları sağladı. Neden bu kadar popüler ve yaygın diye okuyucularımızın aklına gelebilir. Ripple’ın platformu daha ucuz, daha hızlı ve daha etkili transfer hizmetleri sunuyor.

Bknz: Global para olarak Ripple, Bitcoin’in yerini alabilir!

koinmedya_brave

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre 2019 yılı bitmeden daha çok kurum XRP kullanımı başlatacak. MoneyGram’dan başka, Cuallix ve Mercury FX gibi tanınmış daha küçük çaplı firmalarda xRapid kullanıyor.

Cuallix, merkezi Meksika ve Amerika’da olan bir firma, müşterilerine kredi imkanı ve ödeme çözümleri sunuyor. xRapid bu firmada 2018 Ekim ayında faaliyete geçti. Ripple’ın en eski ortaklarında Cuallix.

Mercury FX ise, bir havale firması ve odak noktası yüksek gelirli firmalar ve müşteriler. Mercury FX,  XRP’yi nakit para transferinde kullanıyor ve para gönderip aldığı tek ülke Mexsika. Ancak yakında Filipinlerde de başladığını duyarsak şaşırmayalım, çünkü firma gözlerini Filipinlere dikmiş durumda.

Bknz:Gmail üzerinden Ripple XRP gönderim hizmeti geliyor!

ripple kullanımı Ripple kullanımı artıyor ama fiyat düşüyor - Neler oluyor?
XRP kullanımı artıyor

Ripple kullanımı artıyor ama fiyat değişmiyor!

xRapid kullanıcıları listesi gittikçe uzuyor ama bir türlü fiyatlara yansımıyor. XRP yatırımcıları henüz bu büyümeden yararlanmış değiller.
Bu konuda oldukça rahatsız olan bir grup, internet ortamında, Ripple’ı, XRP’nin yarısını yakması için zorlamaya başladı.
Bu kişilerin mantığına göre, kripto paranın sayısı azalırsa değeri artacak. Bu teklifin ardındaki kişi Crypto Bitlord, düşüncelerini şu sözlerle açıkladı:

“Ripple milyarlarca XRP ile bize dump yapmaya devam ediyor. Elbette hepimiz XRP’nin sağlam bir kripto para olduğunu, performansını gayet iyi biliyoruz ama artık bir yere kadar!!”

Yeni bir ortaklık duyuruluyor ama hala fiyat düşmeye devam ediyor. Bu işin tek mantıklı açıklaması Ripple firmasının bizim üzerimize dump yapıyor olması.

Bknz:Rapor: Ripple 2018’de yarım milyar dolar XRP satarak fiyatı baskıladı

Ripple’ın elindeki XRP’ler

Ripple, XRP kaynağının yüzde 50’sinden fazlasını elinde tutuyor ve eko sistemin büyümesini teşvik etmek için sistematik olarak piyasaya satıyor. Bu hareket, fiyat üzerinde aşağı doğru bir trend baskını arttıran bir hareket ama bir yandan da XRP kaynağı hızla artmış oluyor. Ripple, XRP kullanımı açısından, eldeki kaynağın parça parça piyasaya sunulacağını söyledi. Ancak bu sunumda satışlar düşük fiyatla gerçekleşecek. Çünkü bu şekilde token fiyatı emniyete alınmış olacak.

Ripple’ın hiç bir şekilde güvencesi altında olmayan bıkmış Ripple topluluğu artık tavır almaya başladı. Ripple’ın sakladığı XRP’lerin satışından kazanacağı çok şey var. Satılmayan XRP 15,5 milyar dolar değerinde ve koin yakma niyetleri de yok.
Dijital paranın ayrıca asıl fonksiyonu eko sistemin büyümesine katkıda bulunması. MoneyGram, mesela Ripple kullanımı için XRP almış olmalı. Bazı tüccarların da şöyle bir iddiası var; bir yatırıımcı XRP satın alırken, platformun likiditesini kolaylaştıran uzun vadeli Ripple planını da satın alıyor. Bu düşünceye göre XRP sahipleri sabırlı olmalı ve XRP’yi uzun vadeli bir yatırım olarak ele almalı.

Kaynak

Etiketler: