BTC : 63580 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 301.1 ₺ USDT : 6.888 ₺ XLM : 0.6224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple kullanımı ABD- Meksika arasındaki nakit akışında zirve yaptı

Ripple kullanımı ABD- Meksika arasındaki nakit akışında zirve yaptı

Ripple kullanımı ABD- Meksika arasındaki nakit akışında zirve yaptı
0
huobi_koinmedya

Ripple kullanımı artıyor! ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışında, küresel ödeme şirketinin XRP destekli havale platformu ODL büyük bir paya sahip.


Ripple kullanımı artıyor! – ABD- Meksika arasındaki nakit akışında artış

Ripple geliştirici ilişkiler başkanı Warren Anderson, 24 Mayıs’ta sanal olarak düzenlenen Reimagine 2020 konferansına katıldı.

Ripple kullanımı ile ilgili önemli detaylar paylaşan Anderson, şirketin, dünyanın üçüncü büyük koridoru olan bu iki ülke arasındaki havale akışıyla ilgili verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladığını belirtti.

ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışının %10’undan fazlasının, küresel ödeme şirketinin XRP havale platformu ODL aracılığıyla işlendiğini ifade etti.

koinmedya_brave

“Şöyle ki; ABD-Meksika dünyadaki en büyük havale koridorlarından biri. Ve bu para akışının %10’unun fazlası aslında, Ripple ağından geçiyor.”

Ripple Bitso ortaklığı

Ripple’ın ABD doları ve Meksika pezosu arasındaki ödeme akışı, Meksika merkezli kripto borsası Bitso ile 2018’in sonlarında kurulan ortaklık ile destekleniyor.

Ripple kullanımı ABD- Meksika arasındaki nakit akışında zirve yaptıMart ayında borsa, ABD’den Meksika’ya yapılan havale işlemlerinin %2,5’ini gerçekleştirdiğini açıkladı. Bitso’nun finans başkanı Bárbara González Briseño, bu başarıyı şirketin San Francisco merkezli Ripple ile olan ortaklığına bağlıyor.

Bu arada geçen ay, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da şirketin XRP havale platformunun, şubat ayının ilk haftasında ABD’den Meksika’ya 54 milyon dolarlık işlem gerçekleştirdiğini açıkladı. Ve bunun da ABD dolarından Meksika pezosuna geçen tüm fon akışının %7.5’ine tekabül ettiğini kaydetti.

koinmedya_brave

Ayrıca RI2020’deki son röportajı sırasında ​​Anderson, Ripple’ın bağış toplama ve geliştirme kolu olarak bilinen Xpring ile ilgili verilere de değindi.

Yalnızca bir yatırım aracı olarak başlayan bu girişimin, şimdi ağırlıklı olarak mühendislerin blockchain teknolojisini geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklandığından bahsetti.

“Xpring ekibinin yaklaşık %90’ı mühendislikle ilgili çalışmalar yürütüyor. Açık kaynak kodlu yazılımlar üzerinde tam zamanlı çalışan yaklaşık 45-50 geliştiricimiz var. Birçok insan ‘Xpring’in, Ripple’ın açık kaynaklı ekibi gibi olduğunu düşünüyor ve bence bu oldukça iyi bir benzetme” dedi.

Ripple ve Ripple kullanımı hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: