BTC : 79289 ₺ ETH : 1.727 ₺ XRP : 42.9 ₺ LTC : 7.71 ₺ USDT : 322.8 ₺ XLM : 0.2224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple katili PayPal Xoom iddialı geliyor

Ripple katili PayPal Xoom iddialı geliyor

Ripple katili PayPal Xoom iddialı geliyor
0

Ripple katili PayPal Xoom, mevcut blockchain tabanlı platformlara meydan okumaya geliyor! PayPal, daha hızlı ve daha ucuz uluslararası transferler gerçekleştirmek için mobil ödeme uygulaması Xoom’u piyasaya sürdü.

Ripple katili PayPal Xoom blockchain’e meydan okuyor!

PayPal’ın mobil ödeme uygulaması Xoom, daha uygun bir alternatif olarak mevcut blockchain tabanlı platformlara meydan okumaya hazırlanıyor. Peki bu uygulama, neden Ripple katili PayPal Xoom olarak anılıyor?

Çünkü PayPal, Avrupa çapında daha hızlı ve daha ucuz uluslararası transferler sağlamak amacıyla mobil ödeme uygulaması Xoom‘u piyasaya sürdü. Üstelik Paypal, bu yeni uygulamanın, hem geleneksel hem de kripto ödeme hizmetlerinden daha ucuz ve daha uygun olacağını iddia ediyor.

Ayrıca Xoom ile artık, 32 Avrupa ülkesindeki PayPal kullanıcıları, dünya genelinde 130’dan fazla ülkeye para gönderebilecek. Xoom, para transferlerini kolaylaştırmak için bazı büyük bankalar ve finans kurumları ile ortaklık kurdu ve bu sayede müşteriler, her bir işlemde 8,800 pound (11,029 $)’a kadar transfer yapabilecek.

koinmedya_brave

bknz: İşte Avrupa Merkez Bankası müstakbel başkanı Lagarde’ın Ripple övgüsü!

Paypal Xoom, transfer ücretlerini azaltacak

Ripple katili PayPal Xoom, ana ödeme platformu PayPal’dan bile daha düşük ücretli para transferi hizmeti sunuyor. Websitesinde yer alan açıklamaya göre, Xoom’da gerçekleşen transferlerin ücreti, Avrupa’da 4 dolar iken daha uzak ülkelerde 9 doları bulabiliyor.

Bu uygulama, PayPal’ı TransferWise ve MoneyGram gibi uluslararası para havale hizmetleri ile rekabet edebilecek konuma getirebilir.

PayPal Xoom ile gerçekleştirilen transferlerin ücreti 4 ila 9 dolar dolar iken, aynı işlem için TransferWise’da 5-12 dolar ve MoneyGram’da ise 4-10 dolar alınır.

Peki Xoom, gerçekten Ripple ile rekabet edebilir mi?

Ayrıca bu durum Xoom’u, Ripple gibi blockchain temelli rakiplerine karşı da güçlendiriyor. Ancak Ripple ve benzerleriyle rekabet etmek istiyorsa, Paypal’ın, işlemleri hızlandırması ve işlem ücretlerini de önemli ölçüde düşürmesi gerekecek.

Çünkü Blockchain tabanlı bir kripto para transferi, Ripple ile bir dakikadan daha kısa bir sürede ve birkaç centlik bir işlem ücreti ödeyerek gerçekleştirilebilir.

bknz: Ripple tarihi desteğe tutundukça piyasanın üstünde performans gösteriyor

Dahası, Avrupa’nın üçüncü büyük bankası Banco Santander, One Pay FX uygulamasında sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Ripple teknolojisini kullanmaya başladı.

Bu platformda, kullanıcılar aynı gün içinde ücretsiz transfer de yapabilirler. (bknz: Ripple ve Santander işbirliği gelişiyor, İngiltere ve Polonya’dan oluşan yeni bir ödeme kanalı devreye girdi)

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Altcoinler düşerken piyasayı kripto kışı geri mi dönüyor endişesi kapladı