BTC : 83415 ₺ ETH : 2894 ₺ XRP : 1.888 ₺ LTC : 367.1 ₺ USDT : 7.633 ₺ XLM : 0.59 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple kalitesi en büyük rakibi SWIFT tarafından da onaylandı!

Ripple kalitesi en büyük rakibi SWIFT tarafından da onaylandı!

Ripple kalitesi en büyük rakibi SWIFT tarafından da onaylandı!
0

Ripple kalitesi, uluslararası para transferi sektöründeki en büyük rakibi SWIFT tarafından da onaylandı! SWIFT, Ripple teknolojisini neden test etti ve bunun sonucunda nasıl bir değerlendirmede bulundu?


Ripple kalitesi SWIFT tarafından onaylandı!

Son günlerde XRP topluluğu arasında konuşulan dikkat çekici bir konu, basına yanısıdı. Bankalar tarafından uluslararası transferlerde kullanılan SWIFT ağı, Ripple’nin teknolojisini test etti!

Habere göre SWIFT fon transferi için, Ripple teknolojisini test etti ve bu deneme neticesinde bu teknolojinin hem hızlı hem de ucuz olduğunu ortaya koydu. Böylece Ripple kalitesi, finans sektöründeki en büyük rakibi tarafından onaylanmış oldu.

Ripple, son zamanlarda ortaklarının sayısını hızla çoğalttı ve RippleNet’e daha büyük bankaları dahil etti. MoneyGram’ı satın aldı ve Western Union ile görüşmelere başladı. Ve buna benzer daha bir çok gelişmelere imza atarken, karşısında en büyük rakip olarak hala SWIFT var.

koinmedya_brave

Ancak ilginç bir şekilde, şu sıralar SWIFT’in Ripple teknolojisi ile ilgili yaptığı açıklamalar gündemde. Arab Times Online’da yer alan habere göre SWIFT, sınır ötesi ödemeler gerçekleştirmek için Ripple’nin blockchain destekli çözümünü denemeye aldı. Ve kripto devinin gerçekten de oldukça hızlı ve düşük maliyetli işlemler gerçekleştirdiğini ifade etti.

ripple-kalitesi-koinmedya-com

Ripple kalitesi daha önce de stratejik ortağı MoneyGram tarafından övülmüştü. Fakat SWIFT’in, Ripple’nin en büyük rakibi olduğu gerçeği göz önüne alındığında, böyle bir sonuca varması elbette oldukça şaşırtıcı. Ancak sonuç aslında tam olarak böyle değil.

SWIFT, Ripple (XRP) teknolojisi hakkında gerçekte ne düşünüyor?

SWIFT, sınır ötesi ödemeler gerçekleştirmek için Ripple’nin blockchain destekli çözümlerini test etti ve kripto devinin gerçekten de oldukça hızlı ve düşük maliyetli işlemler gerçekleştirdiğini söyledi.

Ripple teknolojisini başarılı bulurken, şu an için herhangi bir ortaklığa yanaşmıyor. Çünkü SWIFT, Ripple teknolojisinin henüz geniş ölçekte kullanılmaya hazır olmadığı sonucuna vardığını belirtiyor. Ayrıca Ripple kalitesi onaylanırken, teknolojinin henüz anaakımın kullanımına hazır olmadığı ifade ediliyor.

Geçen yıl SWIFT’in Ripple’yi alabileceği konusunda söylentiler bile vardı, ancak eski bir SWIFT çalışanı, açıklamalarını kesin argümanlarla destekleyerek, bu söylentileri reddetti.

Bununla birlikte Eylül ayı sonlarında SWIFT, müşterileri için öncekinden çok daha hızlı işlemler sağlayan GPI hizmetini çeşitli ülkelerdeki yerel ödeme sistemlerine entegre ettiğini açıkladı. Ve Ripple’nin piyasada genişlemesine karşılık, böyle bir adımla misilleme yaptığı söyleniyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak