BTC : 64485 ₺ ETH : 1679 ₺ XRP : 1.392 ₺ LTC : 308.3 ₺ USDT : 6.835 ₺ XLM : 0.572 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple işlemleri patlama yaptı – XRP fiyatı da izinden gider mi?

Ripple işlemleri patlama yaptı – XRP fiyatı da izinden gider mi?

Ripple işlemleri patlama yaptı – XRP fiyatı da izinden gider mi?
0
huobi_koinmedya

Ripple işlemleri yeni rekora doğru koşuyor. Peki, bu durum XRP fiyatına nasıl yansır. XRP fiyatı son zamanlarda 0.30 dolar seviyesi ile imtihan oluyor.


Ripple işlemleri patlama yaptı

XRP ağındaki günlük işlem sayısı, 2018 yılından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı. Bu arada Ripple ise yıllık konferansı olan Swell için hazırlıklar yapıyor. Bu etkinlik ile ilgili heyecana rağmen, kripto paranın fiyatı yatay seyir izliyor. Öyle görünüyor ki traderler XRP çevresindeki düzenleyici belirsizliği konusunda endişeli.

Ripple’ın Swell konferansı

XRP tokenin arkasındaki şirket olan Ripple, her yıl sadece davetle bir konferans düzenliyor. Bu etkinlikte ise finansa ve ödeme sektörünün en önde gelen isimleri bir araya geliyor. Swell ismi verilen organizasyonda havale endüstrisinin farklı konularını ele alınıyor.

Bu yılkı Swell konferansı 7-8 Kasım 2019 tarihlerinde Singapur’da gerçekleşecek. Önemli konuşmacılar arasında BKash CEO’su Kamal Quadir, Singapur Dışişleri Bakanlığı Büyükelçisi Chan Heng Chee ve Hindistan Rezerv Bankası eski yöneticisi Dr. Raghuram Rajan var.

koinmedya_brave

Bu etkinlik yaklaştıkça, XRP günlük işlem sayısında bir artış görüyor.

İlgili – XRP’de büyük fiyat hareketi beklentisi

Günlük işlem sayısı yükselişte

BitInfoCharts grafiklerinin verilerine göre, 26 Ekim’de XRP defterde günlük işlem sayısı patlama yaparak 1.65 milyona ulaştı. Birkaç günün öncesinin verileri ile kıyaslandığında bu yüzde 100 bir artış anlamına geliyor. XRP ağı en son 2018 yılında bu kadar aktif olmuştu. O dönemde 1.70 milyon günlük işlemle zirve yapılmış ve fiyatı da tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.30 dolardan geri çekilmişti.

koinmedya_brave

XRP işlemlerindeki patlama o kadar belirgindi ki günlük işlemlere göre zirvedeki kripto paraları da geçti. Söz konusu günde (26 Ekim) en aktif ikinci blockchain Ethereum oldu ve 717,000 işlem kaydetti. Üçüncü ise 305,000 günlük işlemle Bitcoin oldu. Bunu ise 62,000 ve 22,000 günlük işlemle sırasıyla Bitcoin Cash ve Litecoin defterleri takip etti.

Ripple işlemleri yeni rekora doğru koşuyor. Peki, bu durum XRP fiyatına nasıl yansır? XRP fiyatı son zamanlarda 0.30 dolar seviyesi ile imtihan oluyor.

BTC, ETH, BCH, LTC ve XRP günlük işlem sayısı grafiği

Her ne kadar günlük işlem sayısı bağlamında XRP en aktif kripto para olsa da bu durum fiyatına yansımıyor. Fiyat bu gelişmeleri yakalamıyor ve bir türlü 0.30 dolar seviyesinin üzerine çıkamıyor.

Bu yazının yayıma hazırlandığı 31 Ekim 2019 TSİ 07.50’de CoinMarketCap verilerine göre XRP 0.296365 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: