BTC : 65651 ₺ ETH : 1647 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 316.2 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5433 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Altcoin Haberleri Ripple İçin Güzel Haber Finans Devi SBI’dan Geldi.

Ripple İçin Güzel Haber Finans Devi SBI’dan Geldi.

Ripple İçin Güzel Haber Finans Devi SBI’dan Geldi.
0
huobi_koinmedya

Ripple için güzel haber ve tabi XRP yatırımcıları için de son derece önemli bir haber diyebiliriz. Merak edenler için hemen açıklayalım.


Ripple İçin Güzel Haber ve Haberin Detayları

SBI,  XRP’yi bir ödeme aracı olarak kullanmanızı sağlayacak aplikasyon hazırladığını duyurdu. Uygulama IOS ve Android marketten indirilebilecek. Japon finansal devi SBI Holdings, Ripple’nin dağıtılmış defter teknolojisini destekleyen uygulamasının yapımına başladı.

SBI Holdings ve San Fransisco merkezli Ripple arasındaki ortak girişim olan SBI Ripple Asia ‘CEO’su Takashi Okita, Çarşamba günü Twitter’dan MonayTap adı verilen uygulamanın web sitesini açıkladı.

Uygulama için kesin bir lansman tarihi henüz tam olarak açıklanmadı. Uygulama 3 bankanın müşterileri kullanımı için planlandığı düşünülüyor. Ancak detaylar henüz net değil. Uygulamanın sonbahar bitiminde kullanıma hazır olacağı planlanıyor.

koinmedya_brave

SBI Ripple Asia, proje için Ripple‘den teknolojik destek aldı. Ve uygulama Japon Bankacılık Konsorsiyumu tarafından da destekleniyor.

Hazırlanacak uygulama özellikle Konsorsiyumda bulunan 3 banka olan SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank ve Resona Bank’ın müşterilerine sunulacak. Ripple için güzel haber ise aynı zamanda test aşaması olarakta kabul edilen süreç tamamlandığında, resmi lansmanla birlikte Konsorsiyumda yer alan diğer 61 bankanın müşterilerine de sunulacak.

Uygulama geleneksel bankacılık sektörünün temel sorunu olan ”zaman dayatması” sorununu çözecek. Uygulama müşterinin telefon numarası ve  QR kodlarını kullanacak, müşteriler 7/24 bankalar arası iç transfer işlemlerini yapabilecekler.

Bu uygulama bankacılık için kullanılan ilk uygulama değil. Daha önce Ripple teknolojisini kullanan Santander, İspanya, İngiltere, Brezilya ve Polonya’da sınır ötesi işlemler için benzer bir uygulamayı Nisan ayında yayına almıştı.

koinmedya_brave

Bizim tavsiyemiz yatırımlarınızı fiyat odaklı değil, değer odaklı yapmanızdır. Değer eninde sonunda hak ettiği fiyata ulaşır.

Etiketler: