BTC : 80386 ₺ ETH : 2638 ₺ XRP : 1.792 ₺ LTC : 334.4 ₺ USDT : 7.696 ₺ XLM : 0.5449 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 17 cent mi 20 cent mi? Ripple hangi yöne gidecek?

17 cent mi 20 cent mi? Ripple hangi yöne gidecek?

17 cent mi 20 cent mi? Ripple hangi yöne gidecek?
0

Ripple hangi yöne gidecek? Uzun süredir bahsi edilen risk gerçekleşti ve XRP 20 cent desteğini aşağı yönlü kırdı. Fiyat bu kadar düşmüşken geri dönüş beklenmeli mi? Birlikte göz atalım.


Ripple hangi yöne gidecek?

Ripple 17 Aralık 2019 günü 20 cent desteğini kırdı. O günden sonra Ripple 17 cent ile 20 cent arasında mekik dokuyor. Bu fiyat değişiminde BTC’nin de rolü büyük. Öye ki Bitcoin 17 Aralık tarihinde 6550 dolara gerilemişti. Ertesi gün ise önce 6438 dolara sonrasında ise pump yaparak 7446 dolara yükselmişti.

Bitcoin’in sarsıcı hareketleri altcoinlerde çığa sebebiyet veriyor. Bitcoin dolar karşısında sert düşüş yaptığında altcoinler hem Bitcoin hem dolar karşısında düşüyor. Bitcoin ani yükseliş yaptığında ise altcoinler bu sefer BTC karşısında değer yitirirken dolar karşısında dengeli seyir izliyorlar. Bu değişimin esas sebebi her birinin BTC karşısında erimesi.

koinmedya_brave

Ripple da bu durumdan muzdarip. Bitcoin düştüğünde onunla beraber düşerken BTC yükseldiğinde ona eşlik edemiyor. Ripple günlük grafiği de bu durumu teyid ediyor

Ripple hangi yöne gidecek

Yukarıdaki grafikte XRP’nin dolar karşısında düzenli bir şekilde değer yitirdiğini görebiliyoruz. Grafikte dikkat çeken önemli bir ayrıntıya özellikle değinmek gerekiyor. Grafikteki mavi eğri 12 günlük üssel hareketli ortalama. Kırmızı eğri ise 26 günlük üssel hareketli ortalama. Yüksek periyotlu hareketli ortalamanın üstte, düşük periyotlu hareketli ortalamanın altta olduğu durumlar düşüşü işaret eder. Bu durumu grafiğin geçmişine bakarak da görebilirsiniz. Kırmızı eğri üstte olduğu müddetçe satış baskısı devam ediyor demektir. Şu anki durum da bunu teyid ediyor.

Bunun dışında yeşil doğrularla gösterilen destek ve trend hatları önemli. Bu hatların bir cazibe merkezi gibi fiyatı kendine çektiğini belirtmemiz lazım. Bu durumda fiyatın yeniden 17 cent hattına çekilebileceğini belirtmek gerekir.

XRP Ordusu

Bazı altcoinlerin kendine sadık yatırımcı kitlesi vardır. Kendi şahsına münhasır bir kitlesi olan XRP, belki de kripto camiası içinde en sıkı HODL’cuların olduğu kitledir. Ancak bu kesim bile 22 yıl süren XRP ayı sezonundan bezmiş vaziyetteler.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden fikirlerini paylaşan kimi XRP-severler kripto varlıktaki değer kaybının bir süre daha devam edebileceğini belirtiyor. XRP için dip seviyesi 16 ila 14 cent arası bir bölgede gerçekleşebilir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bir yatırımcı asla dipten alım yapmaya çalışmamalıdır. Hatta en büyük zararlar genelde dipten aldığını zanneden yatırımcılarda görülür. Bu yüzden fiyatın illa beklenen bölgeye düşmesi beklenmemeli. Orta-uzun vadede yükseleceği düşünülen bir yatırım aracı uygun fiyattan portföye eklenmelidir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Etiketler: