BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?

Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?

Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?
0
huobi_koinmedya

Bir grup yeni nesil altcoin fiyatlarında 2017-2018 dönemini anımsatan canlılık yaşanıyor. Ancak bazı analistlere göre Ripple hala düşebilir.


Ripple hala düşebilir mi?

Bitcoin, Ripple ve Ethereum fiyatları yatay hareket ederken bir grup altcoin fiyatlarında ciddi değer artışları yaşanıyor. Yazının kaleme alındığı saatte Chainlink, Tezos ve Zcash fiyatlarında çift basamaklı oranlarda değer artışı gözleniyor. Geçtiğimiz günlerde ise Cardano, Doge, DeFi tokenları ve birkaç kripto parada benzer canlılık gözlenmişti. Toplam kripto para piyasası içerisinde azınlık sayılacak bir grup altcoin, 2017-2018 dönemini anımsatan boyutta canlı bir dönem geçiriyor. Buna rağmen iki büyük altcoin olan Ethereum ve Ripple fiyatlarında benzer canlılık gözlenmiyor.

Ripple’ın XRP’si 2020 yılına 19 cent düzeyinde merhaba dedi. 4 Temmuz’daki alım baskısı XRP’yi 17.6 cent bandından 20 cent bandına taşıdı. Ancak bu sayede XRP, değerini 2020 yılının açılış fiyatının üstüne taşıyabildi.

Ripple hala düşebilir Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?

koinmedya_brave

Piyasada ilgi ile takip edilen bir grup analiste göre XRP, hali hazırda bazı altcoinlerin yaşadığı canlılığı yaşayacak gibi görünmüyor.

Yaklaşık 50 bin aktif takipçisi olan Bagsy twitter ismini kullanan analist, 4 Temmuz’daki Ripple pump’i için şu açıklamalarda bulundu:

“Ripple fiyatlarındaki son değer artışının temellerinin olduğunu düşünmüyorum. Şimdilik takvimde bir değişiklik görmüyorum. Fiyatların (XRP/BTC) turuncu bölgeye kadar gerileyeceğini düşünüyorum.”

Bagsy’nin öngörülerine göre XRP/BTC paritesinde %40 – %50’lik bir değer kaybı yaşanacak. Yani XRP 2200 Satoshi düzeyinden 1100 Satoshi’ye gerileyebilir. Aşağıda Bagsy’nin analizini görüyoruz:

Ripple hala düşebilir Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?

koinmedya_brave

İlgi ile takip edilen diğer analist Jack Sparrow’un tahminleri Bagsy’nin öngörüleri ile paralellik arz ediyor. Sparrow da XRP/BTC paritesinde yaklaşık %50’lik bir daralma öngörüyor. Aşağıda Jack Sparrow’un analizini görüyoruz:

Ripple hala düşebilir Ripple hala düşebilir mi? Analistler ne diyor?Kaynak