BTC : 62673 ₺ ETH : 1560 ₺ XRP : 1.217 ₺ LTC : 284.2 ₺ USDT : 6.886 ₺ XLM : 0.4617 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple Güney Amerika’nın dev merkez bankası ile görüşmeye başladı

Ripple Güney Amerika’nın dev merkez bankası ile görüşmeye başladı

Ripple Güney Amerika’nın dev merkez bankası ile görüşmeye başladı
0
huobi_koinmedya

Ripple Güney Amerika genişlemesi için faaliyet yürütyor. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse başkanlığındaki kıdemli personelinin “kurumsal meseleleri” görüşmek üzere Brezilya Merkez Bankası ile bir araya geldiği bildirildi.


İnternet üzerinden yapılan toplantı, merkez bankası ve Ripple ekibinin üst düzey yöneticilerinin de katılmaıyla gerçekleşti. Toplantı ile ilgili çok fazla ayrıntı açıklanmamış olsa da, toplantının ana gündeminin Ripple’ın Brezilya’daki müşteriler için havale hizmetini keşfetme olasılığı olduğu söyleniyor.

Ripple Güney Amerika faaliyetlerinde ne bekliyor?

Brezilya şu anda Latin Amerika’daki en kripto dostu ülkelerden biri ve umut verici bir havale endüstrisi. Ticaret ekonomisinden elde edilen verilere göre, toplam havale miktarı, Ocak 2020’de 2009’dan beri en yüksek seviye olan 306 milyon dolara yükseldi.

Ripple Güney Amerika

koinmedya_brave

Bu, muhtemelen COVID-19 salgını nedeniyle Şubat ayında önemli ölçüde 204 milyon dolara düştü. Ancak, sektörün ilk çeyreğin sonunda 275 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Ripple zaten ülkedeki bazı bankalarla çalışmasına rağmen, SWIFT gibi sadece geleneksel ve pahalı para transferi araçları Brezilya’daki havale endüstrisine hakim durumda. Bu, merkez bankasının Ripple’ın yalnızca birkaç cente mal olan ücreti ve aynı zamanda yalnızca birkaç saniye içinde sınır ötesi ödeme yapan ödeme ağını dikkate alma kararının arkasındaki neden olabilir.

Ripple Güney Amerika

koinmedya_brave

Ripple’ın sektördeki mevcut finans kurumlarıyla olan popülaritesi, teknolojisinin bankalar gibi mevcut ağlarda yer değiştirmekten ziyade çalışabilmesiyle kolayca açıklanabilir.

 

Ripple ofis açmıştı

Ripple’ın Brezilya’daki ofisi genel olarak Brezilya ve Latin Amerika’da bir pazar üssü oluşturmayı amaçlıyordu. Merkez bankası ile bu olası işbirliği ile, Ripple’ın piyasa tabanı nihayet gerçek bir genişleme görebilir ve likidite sağlamak için kullanılan XRP de daha geniş bir şekilde benimsenebilir.

Brezilya’nın merkez bankası başkanı Campos Neto’nun bir blockchain meraklısı olduğu biliniyor, bu yüzden Ripple’ı sınır ötesi havale işlemini Brezilya’da mümkün olduğunca ucuz ve kesintisiz hale getirme hedefine yaklaştırmak için yapılan bu toplantı büyük bir adım olabilir.

Kaynak