1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!
0

Güncel Ripple gündem, haber ve son dakika gelişmeleri ile karşınızdayız. Ripple hakkında düzenlenen kapsamlı anketin sonuçları hayret uyandırıyor. 


Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Yaklaşık 1,000 XRP yatırımcısının katıldığı anketten oldukça ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Öncelikle anketin twitter üzerinden yapılan rast gele bir anket olmadığını belirtelim.

Ankete katılanların %77.3’ünün en az 10 bin ve üzeri XRP’si var. 10 bin ve 50 bin arasından XRP’ye sahip yatırımcılarının oranı ise %50.7. 100 bin ve daha fazla XRP’ye sahip olan yatırımcı oranı ise %26.6.

Lütfen Bkz: Güncel Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

koinmedya_brave

Anketten elde edilen sonuçlar madde madde şu şekilde:

  • Ankete katılan yatırımcılarının %72.4’ü XRP’nin son iki yılda gösterdiği kötü performansa rağmen XRP fiyatlarının gelecekte 100 dolara çıkacağına inanıyor.
  • Yatırımcıların %68’i XRP’ye zengin olmak için yatırımda bulundu. %15’lik kesim ise XRP’ye sadece ödeme aracı olduğu için yatırımda bulunuyor.
  • Ankete katılanların %94.3’ü XRP yatırımında uzun pozisyon aldıklarını açıkladı. Yani Ripple yatırımcıları ölesiye hodl diyor.
  • Ankete katılan Ripple yatırımcıların sadece %43’ü XRP (2021-2025 yılları arasında) 100 doları bulunca XRP’leri satıp piyasadan çıkacak.
  • %39.1’i ise XRP fiyatları 10 ila 50 dolar arasını bulunca piyasadan ayrılacağını belirtti.
  • Ankete katılan Ripple yatırımcılarının %44.1’i hali hazırda zararda.
  • Ankete katılan Ripple yatırımcılarının %42.9’u sadece Ripple’a yatırımda bulunuyor.
  • Ankete katılanlarının %44.3’ünün kripto para portföyünün %30-%50 arasını XRP oluşturuyor.

Sizce Ripple yatırımcıları XRP’den başka hangi kripto paraya yatırımda bulunuyor?

%60’dan fazlası VET diyor.

Ripple yatırımcılarının %27’sinin Cardano’su var.

%14’ünün Stellar Lumens

%4.1’inin ise Ethereum’u var.

Kaynak

Ripple yöneticisinin açıklamalarından dehşete düşmeli miyiz?

Ripple’ın eski yöneticilerinden Chris Larsen ABD’de kripto paralar ve blockchain regülasyonları konusundaki belirsizliklerden dolayı fintech şirketlerin ABD’yi terk etmeye başladığını belirtti. ABD merkezli şirketler genel merkezlerini off-shore bölgelere ve vergi cennetlerine taşıyor.

Fortune’ye verdiği demecinde Larsen, kripto para ve blockchain şirketlerine yönelik ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) düşmanca tavrından rahatsız olduğunu belirtiyor. Larsen, SEC aleyhine oldukça sert ifadeler paylaşıyor ve ABD’nin geleceğin finans teknolojisinden geri kalmasında SEC’in sorumlu olacağını belirtiyor.

Larsen şu ilginç ifadeleri paylaştı:

“Eğer blockchain ve kripto paralar konusunda ABD’de iş kurmak istiyorsanız ABD’de hoş karşılanmayacaksınız. Başka bir ülkeye giderek iş yapmalısınız.”

Chris Larsen, blockchain ve kripto para şirketlerinin rahat biçimde iş yapabilecekleri ülkelerin başında Singapur’un geldiğini açıkladı. Larsen, bu sektöre dostça yaklaşan diğer ülkelere Japonya, İngiltere ve İsviçre’yi de veriyor.

Larsen’in açıklamaları ister istemez akıllara Ripple genel merkezini Singapur ya da diğer ülkelere mi taşıyacak sorusunu getiriyor.

Hatırlanacağı üzere XRP’nin menkul değer mi yoksa token mı olduğuna dair hukuki bir tartışma var. Bu süreç mahkemeye taşınmış durumda. Eğer mahkeme sonucunda XRP menkul kıymet olarak tanımlanırsa Ripple şirketi ciddi yaptırımlarla karşılaşabilir. Ripple aleyhinde çıkabilecek bir kararın ihtimalini Larsen’in açıklamalarından görüyoruz.

Ripple’ın ABD’den merkezini taşıması, Ripple’ın ABD’den ve yaptırımlarından kaçtığı anlamına gelebilir. Sonuç olarak bu sürecin devamında XRP fiyatlarında ciddi dalgalanmalar yaşanabilir. 4’üncü büyük kripto paranın böyle bir süreçle karşılaşması kripto para piyasalarında da ciddi dalgalanmalara neden olabilir.

Yakın zamanda Ripple’ın genel merkezini başka bir ülkeye taşıması sürpriz olmayacaktır. Gerek Chiris Larsen gerek se Ripple CEO’su Brad Garlinghouse açıklamalarında şirket taşıma konusunda imalarda bulunuyor. Garlinghouse, en son paylaştığı tweet’inde de regülasyonlar konusunda net bir ülkede çalışmak istediklerini belirti.

Kaynak

Ripple DeFi alanına giriyor!

Ripple DeFi sektörüne adım atıyor! Ripple Labs’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, şirketin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunmak için araştırmalara başladığını açıkladı

 Ünlü CTO Schwartz, konuya ilişkin detayları BlockDown TV ile yapılan son röportajda verdi.

Öne çıkan Ripple gündem, haber ve gelişmeleri

En büyük Ripple cüzdanlarının büyümeye başlaması neyin habercisi?

XRPL Labs geliştiricisi Wietse Wind’in kurduğu web sitesi Ledger.exposed’un sağladığı verilere göre, XRP balinaları kısa süre önce Ripple coin biriktirme yarışına başladılar.

Mark Phillips de bu verileri Twitter üzerinden paylaşıyor. Şöyle diyor: “Büyük Ripple cüzdanları arasında ciddi miktarlarda XRP biriktirenler var. Wietse Wind bu istatistikleri sağladığın için teşekkürler.”

ripple gündem Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Şu an birinin bu zengin XRP balinaları listesine girebilmesi için (toplam adreslerin yüzde 0.01’ini oluşturuyorlar) 23,298,725 XRP’ye sahip olmaları gerekiyor. Mevcut fiyattan bu 4.4 milyon dolar ediyor.

Zenginlik dağılımı eşitsizliği en yüksek kripto paralardan biri de XRP. Çünkü burada balinalar toplam XRP arzının yüzde 85’ini kontrol ediyor.

Ripple cephesinde heyecan verici yenilikler!

Ripple cephesinde heyecan veren yenilikler var. Şirketin söylediğine göre, 2020’nin ilk çeyreğinde XRP para gönderme platformu için 28 yeni üretim sözleşmesi imzalandı.

San Francisco ödemeler şirketi CEO’su Brad Garlinghouse rakamı You Tube’da yayınlanan sanal bir şirket içi toplantıda açıkladı.

Garlinghouse’a göre şirket yeni müşteri edinme beklentisini aştı ve Mart ayında Corona virüs pandemisinin yarattığı ekonomik etki nedeniyle işlem volümlerinde yavaşlama oldu.

ilgili Ripple haber içinRipple cephesinde heyecan verici yenilikler!” yazımızı tıklayın.

ABD- Meksika arasındaki nakit akışında XRP kullanımı artıyor

Ripple yönetici ekibinden Warren Anderson, 24 Mayıs’ta sanal olarak düzenlenen Reimagine 2020 konferansına katıldı. Ve Ripple’ın XRP destekli teknolojisinin kullanımı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Anderson, şirketin, dünyanın üçüncü büyük koridoru olan bu iki ülke arasındaki havale akışıyla ilgili verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladığını belirtti.

Buna göre; ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışının %10’undan fazlası, küresel ödeme şirketinin XRP destekli havale platformu ODL aracılığıyla işleniyor.

BknzRipple Rehberi: Ripple nedir? XRP nereden ve nasıl satın alınır? Ripple haber

Ripple XRP haberleri: Ripple’dan koronovirüsle mücadeleye fon desteği

Ripple kanadından Chris Larsen, Bay Area’da koronavirüsle mücadeleye destek için bağış yaptı. Sınır ötesi ödeme çözümleri firması, koronavirüs salgınında Körfez Bölgesi’nde yoksullukla mücadeleye yardımcı olan Tipping Point topluluğu gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlara fon bağışında bulundu.

 

ripple gündem Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Ripple, Bay Area’daki koronavirüs acil durum fonuna 1 milyon dolar, Silikon Vadisi Topluluğu Vakfı’nın (SVCF) koronavirüs acil durum fonuna ise 100.000 dolardan fazla bağış yaptı. Ayrıca Ripple, kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte SF gıda bankalarına en az 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

ripple gündem Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Ripple’nin Sosyal Etki Başkanı Ken Weber, vergi mükellefleri, STK’ların kamu ve özel firmaları gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere herkesin bu yardımlara ihtiyaç duyduklarını bildiklerini ve bu yüzden katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Chris Larsen ve Ripple çalışanlarının, topluma destek çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor. Ayrıca Ripple, koronavirüsün toplum üzerindeki etkilerini azaltmak adına, sınır ötesi ödemeler yapan müşterilerinden işlem ücretleri almıyor. 

ripple gündem Dev XRP anketi: “Ripple yatırımcısı” harikalar diyarında!

Ripple haber – SBI Ripple teknolojisini Japonya’da ATM’lere entegre etmeye hazırlanıyor

Ripple ödeme çözümü Japon ATM’lerine ekleniyor! SBI Holdings, Ripple destekli ödeme hizmeti MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre etmeyi planlıyor.

Ripple ortağı ve yatırımcısı SBI Holdings, Ripple’nin ödeme çözümlerini Japonya’daki ATM’lere entegre etmeyi planladıklarını açıkladı.

Bu habere, SBI‘nin son mali raporunda yer verildi. Raporda, Ripple destekli ödeme platformu MoneyTap’ın Japonya’daki çeşitli bankalar tarafından işletilen ATM’lere entegre edileceği ifade edildi.

Entegrasyon, müşterilerin bankacılık bağlantılarından bağımsız olarak, ATM’lerde fonlarına daha kolay erişim sağlamalarını amaçlıyor.

Ripple SWİFT’in yerine geçebilir!

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

https://twitter.com/stedas/status/1245403321424392198

Dahası yeni bir röportajda Larsen, bankaların işlemleri onaylamak için Bitcoin’in proof-of-work sistemine güvenmeyeceğini söyledi.

Ünlü yönetici, bir madencinin veya bir madencilik havuzunun, ledgeri yeniden yazmaya ve çift harcamalar yapabilmeye yetecek hash gücüne ulaşması ile ortaya çıkacak %51 saldırı riskine işaret ediyor. Ve bu yüzden de bankaların Bitcoin’i çok riskli bulduklarını düşünüyor.

Haberin devamı: Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

Yeni nesil Ripple borsası 

San Francisco merkezli Fintech şirketi, yeni nesil kripto para borsası kurma çalışmalarını sürdürüyor. Ripple’nin gizemli kripto para alım satım platformu hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin sır gibi sakladığı yeni nesil kripto borsası ilgili yeni bilgiler, şirketin işe alım ilanları yoluyla ortaya çıktı. Ripple borsası için, şirket şu anda projenin ekibine katılacak likidite konusunda nitelikli bir yazılım mühendisi arıyor.

Başvuru formuna göre, “kurumsal düzeyde” dağıtılmış bu yeni nesil kripto para borsası, kripto pazarlarına ve Ripple ürünlerine gerçek zamanlı erişim sağlayacak.

İlgili Ripple haber: Ripple borsası ile ilgili detaylar gelmeye başladı – İşte yeni nesil kripto para borsası!

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Bu arada Ripple, XRP Ledger için daha fazla kullanım durumu hedefliyor. Bu bağlamda, şirket geçen yılın Eylül ayında, ödeme hizmeti sağlayıcılarının, ledger üzerinde merkezsiz finans platformları oluşturmasına yardımcı olmak üzere Logos Network‘ü satın aldı.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Ripple XRP haberleri: Ripple 21 yıl daha XRP satacak!

Ripple 21 yıl daha XRP satacak! 100 milyarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, önümüzdeki 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. San Francisco merkezli fintech şirketi, toplamda ne kadar token satmayı planlıyor? Son Ripple haber ve gelişmeler nasıl?

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan Ripple, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturmuştu.

Ripple Labs hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

 

Ripple haber ve gelişmelerine yer veren bağımsız bir medya kaynağı olan XRPArcade tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 196 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 21 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam edecek.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Daha hazla Ripple haber ve gelişmeleri için tıklayınız.

Ripple yatırımcıları XRP’den başka hangi kripto paraya yatırımda bulunuyor?

1- %60’dan fazlası VET yatırımda bulunuyor.
2- %27’sinin Cardano’su var.
3- %14’ünün Stellar Lumens (XLM) yatırımında bulundu.
4- %4.1’inin ise Ethereum’u var.