BTC : 64569 ₺ ETH : 1505 ₺ XRP : 1.36 ₺ LTC : 304 ₺ USDT : 6.79 ₺ XLM : 0.4687 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple grafiği yatay seyri sert bir patlama ile sonlandırabilir

Ripple grafiği yatay seyri sert bir patlama ile sonlandırabilir

Ripple grafiği yatay seyri sert bir patlama ile sonlandırabilir
0
huobi_koinmedya

Ripple grafiği yatay seyirde devam ediyor. Peki mevcut görünüm kendini daha ne kadar muhafaza edebilir? Sert bir kırılım yaşanabilir mi?


Ripple Grafiği Yatay Seyirde

Ripple uzun süre koruduğu 0.30 dolar desteğini Ağustos ayında kırdı. Yeni desteği artık 0.26 dolar. Şimdilerde bu hattı korumaya çalışıyor. Yazı yayına hazırlandığında 0.271 dolardan işlem görüyordu.

XRP son 3 ayda %37 değer kaybederken son 30 gündeki kayıp oranı %15. Aslında 2019 yılı demek Ripple için kayıp yılı demek. Çünkü XRP bu yıl en çok kaybettiren 10 kripto paradan biri olmayı “başardı.”

XRP/USD

Ripple grafiği yatay

koinmedya_brave

XRP grafiğini dolar üzerinden inceleyeceğimiz bu grafikte açıkça görülen bir durum var. XRP 0.30 doları kırdıktan sonra dirence dönüşen bu hattı bir kez daha test etti ancak kırmaya muvaffak olamadı.

Yükseliş kanadında en büyük direncin 0.2811 ve 0.30 dolar hattında olduğunu belirtelim. Fiyatın 0.30 dolar üzerine çıkması ve üzerinde tutunması durumunda genel görünüm değişecektir. Öylesi bir senaryoda en çok dikkat etmemiz gereken direnç hattı 200 EMA seviyesi olan 0.349 dolar.

Düşüş kanadında ise en önemli destekler 0.268 ve 0.260 dolar seviyeleri. Hacim çubukları 20 günlük ortalama seviyesinin altında seyrediyor. Yani momentum son derece zayıf. RSI indikatörü ise -daha önce olduğu gibi- 50 seviyesini kırmayı yine başaramadı. Bu ise satıcıların daha güçlü olduğunu gösteriyor. Bu açıdan bakınca Ripple grafiği yatay seyrine devam edebilir.

XRP/BTC

Ripple grafiği yatay

koinmedya_brave

XRP grafiği Bitcoin karşısında konsolide oldu ve yatay seyirde ilerliyor. Şu aralar 2455 satoshi ile 2800 satoshi arasında sıkıştı. Önemli direnç seviyeleri 2710, 2800 ve 3000 satoshi seviyelerinde. 100 günlük hareketli ortalama (100 EMA) seviyesi yani görece güçlü diyebileceğimiz bir direnç seviyesi ise 3800 satoshi.

Düşüş kanadında ise 2668 satoshi ile 2445 satoshi seviyeleri ana destek hatları. En önemli destek seviyesi ise 2200 satoshi.

Ripple grafiği yatay ilerlerken RSI indikatörü 50 hattı ile dans etmeye başladı.Yani boğaların yeniden direksiyona geçme ihtimali belirdi. Stochastic RSI ise tepede olumsuz geçiş gerçekleştirdi ki bu durum pek hayra yorulmaz.

Patlama Yapar Mı?

Gelelim başlığımıza rengini veren teoriye. Aşağıdaki tweet dün atıldı:

“XRP ordusunun numarası elinde olan var mı? Onlara acil bir mesajım var!”

Peki bu grafik bize neyi anlatıyor. Bu oluşum teknik analizde bullish diamond olarak tanımlanır. Yani ani yükseliş hamlesine işaret eden elmas formasyonu. Bu oluşum elmas şekli gibi görünen dörtgene ani bir çöküş dalgası ile girer. Önce genleşen sonra da daralan genliklerde hareket eder. En sonda ise bir patlama şeklinde formasyonu terk eder.

Bu senaryonun çalışması durumunda XRP’nin 3300 satohiye kadar çıkması beklenebilir. Yani Ripple grafiği yatay seyretse de bundan sonra işler değişebilir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: