BTC : 63285 ₺ ETH : 1604 ₺ XRP : 1.25 ₺ LTC : 292 ₺ USDT : 6.873 ₺ XLM : 0.467 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Mastercard, Barclay ve Western Union hamleleri sonrası Ripple fiyatında yükseliş beklentisi

Mastercard, Barclay ve Western Union hamleleri sonrası Ripple fiyatında yükseliş beklentisi

Mastercard, Barclay ve Western Union hamleleri sonrası Ripple fiyatında yükseliş beklentisi
0
huobi_koinmedya

Ripple fiyatında yükseliş beklentisi var! Ripple destekli bir ödeme platformunun Mastercard, Barclay ve Western Union gibi büyük şirketlerden yatırım almasının ardından XRP’de yükseliş beklentisi oluştu. Bu girişimler Ripple ve XRP için neden önemli?

Mastercard, Barclay ve Western Union girişimleri Ripple fiyatında yükseliş beklentisi oluşturdu

Ripple, bankalarla kurduğu ortaklıklarla adından sıkça söz ettiriyor. Son zamanlarda havale ve para transfer hizmetleri piyasasına da girmeye başladı. Bankalar arası transfer işlemlerini geliştirmek üzere birçok önemli banka ile ortaklığa imza atan Ripple, yeni bir arenaya girmeye başlıyor. (Bknz: Ripple (XRP) fiyat analizi: XRP kritik seviyeye yaklaştı!)

XRP’yi ve xRapid çözümünü kullanan bir şirketteki yatırımlar aracılığıyla Barclays ve Mastercard, Ripple ile yakından ilgilenmeye başladı. Bu da Ripple fiyatında yükseliş beklentisi oluşturdu.

Dahası, Western Union, bazı koridorlarda Ripple ile bazı ödeme testleri başlattıklarını doğruladı. Bu, şirket ve yatırımcılar açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak görülüyor. (bknz: Analistlerden 2019 Ripple (XRP) tahminleri ve tüyoları)

koinmedya_brave

Çünkü bankalararası ve sınır ötesi ödemelere aktif olarak katılan büyük şirketlerin bu tür testleri ve yatırımları kendi sistemlerini iyileştirme arayışında olduklarını gösteriyor. Kripto para birimleri de her zaman geleneksel ve kurumsallaşmış bankalara bir alternatif sunuyor. Fakat genel olarak bu kurumların en sıcak baktığı kripto paranın ve teknolojinin sahibi Ripple’dır.

Ripple ve xRapid çözümü yasal düzenlemelere uygun olma konusunda oldukça iddialı ve bu da Ripple’ı şirketler için cazip hale getiriyor. Bu nedenle Barclays ve Mastercard’ın ilgisini çekti. Ve Ripple’ın teknolojisi Western Union tarafından test edildi.

Ripple ortağı SendFriend’e Mastercard ve Barclay’den yatırım

Dünyanın en büyük finansal hizmet şirketlerinden ve bankacılık kurumlarından ikisi olan Barclays ve Mastercard, SendFriend olarak bilinen bir havale şirketine yatırım yaptı. Bu yatırım Ripple için önemli çünkü SendFriend şu anda XRP tabanlı xRapid hizmetini kullanıyor.

SendFriend, hızlı, kesintisiz ve ucuz sınır ötesi işlemler gerçekleştirmek için xRapid hizmetini kullanarak öncelikle Filipin ve ABD havale piyasasını hedefliyor.

koinmedya_brave

Açıkçası bu piyasa, Barclays ve Mastercard için oldukça cazip ve böyle bir şirketin finansmanına destek vererek bu piyasada yer almak istiyorlar. Bu nedenle, dolaylı olarak bu alandaki kripto paraların kullanımını teşvik ediyorlar, özellikle de bu Ripple’ın işine yaradı ve Ripple fiyatında yükseliş beklentisi oluşturdu. 

(bknz:Fidelity Bitcoin muhafaza platformu için son test aşamasına geçildi)

Western Union da Ripple ile ilgilenmeye başladı

Ripple için bir başka olumlu haber ise, sınır ötesi para gönderme konusunda uzmanlaşmış Western Union’ın xRapid’i test etmek istemesi.

Bu gelişme bir kez daha, büyük finansal kurumların, XRP ve Ripple’ı tehdit’ten ziyade bir değer olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Bu haberler piyasada olumlu bir hava oluşmasını sağladı ve Ripple fiyatında yükseliş beklentisi oluşturdu. Bu tarz artan kullanım durumları ve testler Ripple ve XRP’nin gerçek değerini kanıtlamaya yardımcı olacak ve kripto paralara yönelik talebi artıracak.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin BTC’nin alternatifleri Jack Dorsey’i neden ilgilendirmiyor?

Stellar (XLM) 2019 fiyat tahminleri 1: XLM fiyatı yükselecek!