BTC : 83543 ₺ ETH : 2892 ₺ XRP : 1.905 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5926 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor
0

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de bugün % 70’den fazla arttı. Yazımız yayına hazırlanırken % 20 civarında bir artış yakalayan XRP, 0,43 dolara kadar yükseldi. Ancak XRP/USD paritesindeki artış, short işlemlerini de arttırdı. Bu XRP için ne anlama geliyor, yükseliş devam eder mi?

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de % 74 arttı!

XRP, 2019’un başından bu yana zayıf bir performans sergiledi. Son birkaç aydır piyasada görülen yükselişlerde adeta yerinde sayan XRP, rallilerden kar elde etme peşinde olan traderlara artık kazanç sağlamadığı için pek fazla tercih edilmemeye başladı.

Aslında XRP / USD, piyasa hareketlerine hızlı tepki veren ve piyasadaki ralli sırasında en kısa zamanda en fazla kazancı sağlayan bir kripto paraydı. (bknz: Ripple XRP sahiplerinin beklentilerini neden karşılayamıyor?)

Ripple (XRP), yatırımcıların büyük bir çoğunluğu tarafından Bitcoin’e daha iyi bir alternatif olarak kabul ediyordu. Hatta XRP’nin benimseme ve kullanım durumu açısından BTC’nin yerini alabileceğine inanılıyordu.

koinmedya_brave

XRP, hala uzun vadeli bir potansiyele sahip, ancak artık en karlı yatırım değil. Aslında, birçok yatırımcı hala XRP’nin yasal statüsü konusunda endişelere sahip. Şirketin emanet hesaplarda tutulan XRP’leri kontrol etmesi de endişelere yol açıyor.

(bknz: Ripple xCurrent 4.0 yayına girdi ama XRP tepki vermedi)

XRP, piyasadaki ralliye geç katıldı ve fiyatı 2 gündür yükseliyor. Hatta altcoin sezonuna XRP’nin liderlik edebileceği iddia ediliyor. (ilgili haber: Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar)

Fakat Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artmaya başladı. Ardından Ripple (XRP) fiyatı şu sıralar 50 haftalık hareketli ortalamanın altına düştü ve ayılar kontrol kazanmaya başladı.

Ripple XRP fiyatı satış baskısıyla karşı karşıya!

XRP, son iki gündür hareketlendi, hatta yazımız yayına hazırlanırken XRP, % 20 oranında değer kazanarak 0,43 dolara kadar yükseldi.

Dahası XRP fiyatı, haftayı 50 MA‘nın altında kapatırsa ciddi bir satış riskiyle karşı karşıya kalacak. RSI ve Stokastik göstergeleri de önümüzdeki günlerde ve haftalarda, desteğe dönüşen direnç noktalarına doğru düşüş gerçekleşeceğine işaret ediyor.

ripple fiyatı artarken Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor

Bitcoin büyük bir yükseliş gerçekleştirmiş olsa da Ripple‘ın da tıpkı çoğu altcoin gibi, BTC’den farklı olarak, henüz bir trend değişimine hazır olmadığı açık. Özellikle XRP, diğer altcoinlere kıyasla çok fazla düzeltme görmediği için mevcut fiyatı hala yüksek.

(bknz: Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!)

XRP ayıları, fiyat yükselmeye başladığında short işlemler açmak için hızlı davrandılar. Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de bugün % 74 arttı. Bu, suni bir ralliden sonra fiyatın yeniden düşeceğini düşünen ayıların kontrolü ele geçirmek üzere olduklarını gösteriyor.ripple-fiyati-artarken-xrp-short-islemleri

(bknz: Ripple küllerinden doğdu: yüzde 30 artış! – Ya sonrası?)

Ne Bitcoin’deki ralli ne de XRP’deki rallinin, gerçek yatırımcılarla pek ilgisi yok. Bitfinex borsasında USDT krizinin ardından alımlar başladı ve kısa süre sonra umutsuz bir satın alma çılgınlığına dönüştü. Aslında fazla söze gerek yok, XRP’deki rallinin sona ermek üzere olduğu anlaşılıyor ve fiyatın keskin bir şekilde geri çekilmesi bekleniyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Ayrıca bknz:

Justin Sun: Büyük bir teknoloji devi yakında Tron’a katılacak

Neden IBM Ripple yerine Stellar blockchain ağını tercih etti? İşte sebebi

Kaynak

Etiketler: