1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ripple fiyat hareketi: XRP yükselir mi düşer mi?

Ripple fiyat hareketi: XRP yükselir mi düşer mi?

Ripple fiyat hareketi: XRP yükselir mi düşer mi?
0

Ripple yükselmeye devam eder mi, yoksa düşmek mi kaderi ? Güne çok az bir yükselişle başlayan XRP umut mu veriyor yoksa oyun mu oynuyor? XRP ne yapabilir ?


Ripple yükselmeye  devam eder mi?

Kripto piyasası bir kaç gündür şok dalgası altında, yeni bir deprem vurdu ve kendine gelmeye çalışıyor. Bitcoin o kadar çok değer kaybı yaşadı ki, hemen altındaki altcoinler de haliyle aynı yoldan devam edecek. 2018 depremini hatırlatan bu yıkım pek çok altcoini 2018 ‘deki fiyatlarının yakınına geri döndürdü. Anlaşılan 2019 başladığı gibi bitmeyecek. Kapanış bir ayı piyasasıyla olacak.

XRP de aynı şoku yaşayıp biraz kendine gelenlerden oldu olmasına da analistler XRP’den çok umutlu değil. Piyasanın kırmızı renginin içinde küçük oranlı bir yeşil renkle umut veriyor muş gibi duran XRP, analistleri kandıramıyor. Uzmanlara göre Ripple yükselmeye devam etmeyecek.

Bknz:Ripple 2019’un en çok kaybettiren 10 kripto projesinden biri oldu

koinmedya_brave

Bakmayın öyle pozitif gibi durduğuna!

Yazımızı hazırlarken XRP 0,24 dolarda ve düştüğü 0,21 dolardan epey yukarı çıkmış görünüyor, hem de piyasanın olumsuzluğuna rağmen.

Bknz:Ripple düşüşün yaralarını sarmaya çalışıyor

Geçtiğimiz hafta XRP 0,30 gibi bir değerden yavaş yavaş aşağılara inmeye başlamıştı. Aylık performansa bakınca bu aşağı doğru gidiş daha da belirgin hal alıyor. Bu ayı 0,32 gibi bir rakamla karşılayan XRP, şu sıralar 2018 yıkımı sonrası seviyelerde. Dün 0,21 dolara kadar indi, son satışlar yüzünden. Ardından bir alım baskısı fiyatı nispeten biraz yükseltmiş oldu. Ripple yükselmeye devam edecek mi?

Neden böyle derseniz, işlem hacmi olayı çıkıyor karşımıza. Haftalık işlem hacmi 1 milyar dolardan 2,5 milyar doların üstüne çıktı, o yüzden.

Uzmanlar daha da düşmesini bekliyor

Öncelikle şuna dikkat edelim bu altcoin piyasası her zaman Bitcoin fiyatını takip ediyor. Josh Rager, bilirsiniz şu ünlü analist, Twitter’da bu konudaki beklentilerini paylaştı. Bitcoin eğer 7,000 dolar bölgesine gelirse altcoinler de mutlaka onu takip edecek ve daha büyük kayıplar gösterecekler diyor Rager. Ripple yükselmeye devam edemeyebilir ve altcoin piyasasının durumuna göre düşmeye başlayabilir.

“Bitcoin’in yaşadığı depremden sonra altcoinler daha büyük satış baskısı ile karşı karşıya kaldılar. İnsalar hemen bir geri dönüş olasılığının pek de olmadığının farkında. Bence altlar Bitcoin karşısında daha da düşecekler. Eğer Bitcoin 7 bin doları tekrar görürse altlar %20 daha kayıp yaşayabilirler. Haftalık kapanış bu konuda fikir verecektir”

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1176841218199887878?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1176841218199887878&ref_url=https%3A%2F%2F

 

XRP’nin %20 daha kayıp yaşadığını düşünürsek, yine bir 0,20 bölgesi bizi bekliyor olacak ve epey bir alım baskısı da bu bölgede bizi karşımıza çıkacak. Ripple yükselmeye devam etmez ve kayıplar gelirse bu şekilde tamamlar diye bekliyoruz.

Bknz:Ripple yorum ve tahminleri (2019 ve 2020)

Kaynak