BTC : 63580 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.367 ₺ LTC : 301.1 ₺ USDT : 6.888 ₺ XLM : 0.6224 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple düşüyor – 27 cent desteği XRP ayılarını tutabilir mi?

Ripple düşüyor – 27 cent desteği XRP ayılarını tutabilir mi?

Ripple düşüyor – 27 cent desteği XRP ayılarını tutabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Ripple düşüyor. 27 cent desteği XRP ayılarını tutabilir mi? 0,30 dolara çıkmaya çalışırken kendini bir anda uçurumun kıyısında bulan XRP, bundan sonra ne tarafa gidecek?


Ripple düşüyor – 27 cent desteği XRP ayılarını engelleyebilir mi?

 

Kripto para piyasaları ultra volatil günler geçirmeye devam ediyor. Öyle ki son bir aylık toplam piyasa değeri grafiğini incelediğimizde, yüksek volatilite tüm çıplaklığıyla karşımıza çıkıyor. Piyasa, dakikalar içerisinde milyarlarca dolar artabilirken, aynı hızda keskin düşüşlere sahne olabiliyor.

İlgili haber: Bitcoin çöktü: BTC 1 saat içinde 800 dolar geriledi

koinmedya_brave

Ripple düşüyor

Hal böyle olunca da pek çok kripto para bundan ciddi manada etkileniyor. Son aylarda yapmış olduğu çıkışla uzun bir aradan sonra yatırımcısının yüzünü güldüren XRP, yaşanan düşüş hareketlerinden en çok etkilenen kripto paralardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Dün 0,30 dolar direncinin üzerine çıkmaya çalışan XRP bunu başaramamıştı. Gece ansızın gelen ayı istilası ise işleri tersine çevirdi. Yaşanan sermaye çıkışında Ripple son anda 200 günlük EMA’nın üzerinde kalmayı başararak 0,27 dolar desteğine tutundu.

Ripple düşüyor

koinmedya_brave

XRP Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

An itibariyle RSI göstergesinin 50 puan bandına yaklaşması sebebiyle yoğun satış baskısı ikliminden bir nebze olsun uzaklaşmayı başaran XRP, şimdilik nötr kanattan işlem görüyor. XRP’nin tekrardan yükselişe geçtiğini söyleyebilmemiz için 0,30 dolar direncini güçlü bir şekilde kırması gerekiyor. 0,26 centin altında bir kırılma ise, Ripple fiyatının güney yönlü daha keskin hareketlerde bulunması anlamına geliyor.

Başlıca direnç noktaları: 0,289 $, 0,30 $ ve 0,31 $

Başlıca destek noktaları: 200 günlük EMA’da ki 0.264 $, 0.26 $ (.618 Fib) ve 0.25 dolardaki 100 günlük EMA noktaları Ripple’ı destekliyor.

Değerlendirme

Daha önceki değerlendirmelerimizde BTC halving moduna girmiş bir piyasanın hele hele halving’e 90 günden az bir zaman kala çok yüksek volatilite seviyelerine ulaşabileceğini söylemiştik. Nitekim’de öyle oluyor. Piyasa bir aşağı bir yukarı deli dana gibi dolaşıyor.

Önümüzde süreçte halving’in de etkisiyle Bitcoin’deki yükseliş potansiyelinin altcoinlere oranla çok daha yüksek olacağını düşünüyorum. Yarılamaya sayılı günler kala özellikle kurumsal yatırımcılar BTC’ye yönelecek ve bireysel yatırımcıları da peşlerinden sürükleyecektir. İlla ki Bitcoin’e ayak uyduran ya da geçen altcoinler olacaktır. Ripple’da bunlardan birileri olabilir. Ancak bunların hangi koinler olacağını kesin bir dille söylemek, zor ve yanıltıcı bir seçenektir.

Ripple düşüyor

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: