BTC : 64632 ₺ ETH : 1508 ₺ XRP : 1.364 ₺ LTC : 304.8 ₺ USDT : 6.784 ₺ XLM : 0.468 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Ripple düşüş döngüsünü kırdı – XRP hedefi kaç dolar?

Ripple düşüş döngüsünü kırdı – XRP hedefi kaç dolar?

Ripple düşüş döngüsünü kırdı – XRP hedefi kaç dolar?
0
huobi_koinmedya

Ripple düşüş döngüsünü nihayet kırdı! İşlem hacminde yaşanan ani artışla birlikte, XRP fiyatı son 24 saat içinde yaklaşık %10 oranında değer kazandı. Şimdi yatırımcılar, yükselişin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Bundan sonra XRP hedefi kaç dolar?


Ripple düşüş trendini kırdı! Yükseliş devam eder mi?

Ripple düşüş döngüsünü, nihayet bugün kırdı. Piyasayı ve yatırımcılarını şaşkına çeviren Ripple (XRP), işlem hacminde yaşanan ani yükselişin ardından %10’un üzerinde artış elde etti. Bugünkü yükseliş hareketiyle birlikte, XRP fiyatı, yılın başından bu yana %35 oranında değer kazanmış oldu.

Ripple’nin para transferi çözümlerinde aktif olarak kullanılan bir token olan XRP’nin işlem hacmi, bugün %10’un üzerinde bir artış yaşadı. İlk onda yer alan kripto para birimlerinin neredeyse tamamında kayda değer bir artış görülmemesine rağmen, Ripple düşüş trendini başarıyla kırdı.

Son 24 saat içinde yaklaşık %10’luk bir artış kaydeden XRP fiyatı, yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 0.2743$’dan işlem görüyor. Bu fiyat artışıyla XRP’nin toplam piyasa değeri 12 milyar doların üzerine yükseldi. Ripple düşüş döngüsünden kurtulurken, aynı zamanda USD ve BTC karşısında iki yıldır devam eden düşüş trendini de kırdı.

koinmedya_brave

Ayrıca bugünkü yükselişten sonra, XRP, yılın başından bu yana toplamda %35’in üzerinde kazanım elde etmiş oldu. Hepimiz biliyoruz ki, 2019’da XRP’nin performansı yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı ve yılın en fazla kaybettiren tokeni yine XRP oldu. Hatta piyasa kapitilizasyonunda ilk on arasında yılı negatif getiri ile kapatan tek token XRP’idi.

XRP’nin On-Demand Liquidity çözümü tüm zamanların en yüksek seviyesinde!

Ripple’nin kripto para birimi XRP, sınır ötesi işlemler için, finansal şirketleri atıl vaziyette fon tutma zorunluluğundan kurtaran ODL platformuyla ünlüdür. Ripple’nin xRapid ödeme çözümü olarak da anılan On-Demand Liquidity (ODL) sınır ötesi işlemleri, çok düşük maliyetli olarak gerçekleştirmek için XRP tokenlerini kullanıyor.

Bu arada bugünkü XRP fiyat artışı, bazı borsaların işlem hacimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Bunlardan biri de XRP’yi kullanarak ABD-Meksika koridoru arasında anlık para transferini kolaylaştıran popüler kripto borsalarından biri olan Bitso’dur.

koinmedya_brave

Son zamanlarda, Bitso borsasında XRP aracılığıyla USD-MXN paritesi için aşırı bir talep var. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin verdiği bir röportajda, Bitso CEO’su Daniel Vogel şu ifadeleri kullandı:

“Nihayet, ABD ile Meksika arasında yılda, 30 ila 36 milyar dolarlık bir hacme ulaşan devasa miktardaki mevcut para akışından yararlanıyoruz… Ürünü Ripple ile birlikte oluşturduk ve ciddi anlamda bir ivme yakaladık ve bunun sadece bir başlangıç olduğuna inanıyoruz. ”

XRP fiyatı, 0.30$ ve 0.50$ civarında iki güçlü dirençle karşı karşıya!

Ripple düşüş trendini kırsa da bundan sonra, 0.30$ ve 0.50$ gibi iki büyük direnç seviyesi ile karşı karşıya kalacak. Peki XRP hedefi uzun vadede kaç dolar olabilir?

Geçmişte görülen benzer kırılmalar, XRP fiyatının USD karşısında %6000 ve Bitcoin karşısında ise %1000 civarında değer kazanmasına yol açtı. XRP geçmişte gösterdiği bu performansını tekrarlarsa, fiyatı 14 dolar gibi müthiş bir seviyeye ulaşabilir.

Aslında, XRP’nin geçmişte yaptığı bu tarz çıkışlar, gelecekteki fiyat hareketleri açısından da önemli. Bu çıkışlar, düşüş trendinin direnci kırıldığında, bir kez daha fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair ipuçları verebilir.

Bununla birlikte birkaç gün önce, KoinMedya olarak, XRP grafiğinde, desteğin üzerinde oluşan uzun, bayrak gönderine benzeyen bir patternin oluştuğundan bahsetmiştik. Bir konsolidasyonun takip ettiği bu patternin de yukarı yönlü büyük bir hareketin habercisi olan yükselen bayrak formasyonuna işaret ettiğini söyledik.

ripple-dusus-dongusunu-kirdi-xrp-hedefi

XRP geçmişte, benzer bir bayrak direğini oluşturmak için %6000 yükselmişti. İstatistiksel veriler, XRP’nin bir sonraki kırılmanın ardından %6000 daha yükselebileceğini gösteriyor. Bu durumda kriptonun fiyatı 14$’a kadar ulaşabilir.

Tabi ki de şu anda, XRP, bu ütopik boğa koşusundan oldukça uzak. Hatta 2019’daki en yüksek seviyesi olan 0.48$’ın bile altında. Fakat yine de son fiyat hareketi, uzun zamandır bir ralli bekleyen XRP yatırımcılarının sönmek üzere olan umudunu, yeniden canlandırmayı başardı.

Kaynak 

Etiketler: