BTC : 82991 ₺ ETH : 2811 ₺ XRP : 1.857 ₺ LTC : 357.9 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.5723 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi?

Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi?

Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi?
0

Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi? Kripto borsası bununla ilgili bir açıklama yapsa da asıl delist sebebi ise henüz netlik kazanmadı.


Ripple delist etme kararı alan borsa hangisi?

Singapır merkezli kripto para borsası BitBox, 16 Ocak’ta Ripple’ın kripto parası XRP’yi delist edeceğini duyurdu. Borsa, mesajlaşma devi Line tarafından işletiliyor.

Cointelegraph Japonya, BitBox’un bu kararını bugün sabah haber verdi. Borsanın sitesinde ise bununla ilgili 6 Ocak tarihli bir duyuru var.

BitBox duyuruda şöyle diyor: “BitBox’a eklenen tüm coinleri sürekli izleriz. Eğer bir coin performans, güvenilirlik, likidite veya yasa ve düzenleme gereksinimleri bağlamında bizim standartlarımı karşılamazsa, borsamızdan delist edilir. Sizin varlıklarınız ve çıkarlarınızı koruma adına, delist öncesi duyuru yapılıyor.”

koinmedya_brave

XRP 16 Ocak gece yarısı delist yapılacak. Bu delist sırasında borsadan XRP’nin Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Tether (USDT) ile olan pariteleri de delist edilecek.

İlgili – Ripple XRP yüzde 8’lik atakla 21 cente çıkmayı başardı

BitBox, kullanıcılarına XRP ile ilgili tüm paritelerdeki işlemlerini delist öncesi iptal etmelerini tavsiye ediyor. XRP’nin delist edilmesinden sonra borsa müşterilerine 16 Ocak gece yarısına kadar XRP tokenleri çekme süresi de tanıyor.

Delistin asıl gerekçesi net olarak bilinmiyor

Şu an BitBox bununla ilgili ek bir açıklama yapmadı. Ayrıca kripto meydasının delistin arkasındaki sebepleri açık bir şekilde belirtme yönündeki taleplerine de cevap vermedi. XRP şu an 9.4 milyar dolar piyasa değer ile üçüncü en büyük kripto para.

Coin Market Cap’in sağladığı BitBox hacim verilerine baktığımızda ise borsanın işlem hacminin sadece 0.02’lik bir kısmının XRP işlemlerinden geldiğini görüyoruz.

BitBox Haziran 2018’de Line tarafından başlatılan bir kripto para borsası. Line ise Japonya’nın önemli bir sosyal mesajlaşma uygulaması. Şirket global olarak kripto işlemlerini başlatırken, ABD ve Japonya’yı hariç tutmuştu. Ancak geçen sene Eylül’de Japonya finansal düzenleyicisinden kripto borsa işletme lisansı aldıktan sonra BitMax adı ile operasyonlarını Japonya’ya da taşımıştı.

İlgili – EOS, Ethereum ve Ripple fiyat analizi

XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, XRP fiyatı ile ilgili endişelere yakın zamanda cevap vermişti. Ripple önemli ölçüde XRP sahibi ve bundan dolayı XRP fiyatında söz sahibi olduğu iddia ediliyor. Özellikle de şirketin yüklü miktarda XRP satışlarının tokenin fiyatını düşürdüğü çok defa XRP kullanıcıları tarafından dile getirilmişti.

Garlinghouse ise yüklü miktarda XRP satışlarına rağmen “dump” gibi bir niyetleri olmadığını bildiriyor. Ona göre şirketin fiyat üzerinde bir kontrolü ve etkisi yok. Ripple, uzun vadede XRP fiyatına pozitif etki yapacak yatırımlar ve geliştirmelere fon sağlamak için elindeki tokenleri zaman zaman satışa çıkardığını kaydediyor.

Kaynak